אוביאנג נגמה מבאסוגו נוחת בישראל
אוביאנג נגמה מבאסוגו נוחת בישראל צילום: משרד החוץ

סגן נשיא גינאה המשוונית, תאודורו אוביאנג נגמה מבאסוגו, שהוא בנו ויורשו של הנשיא, נחת היום (ראשון) לביקור רשמי בן ארבעה ימים בישראל.

סגן הנשיא הגיע בלווית שרי החוץ והמודיעין של גינאה המשוונית.

במהלך ביקורו ייפגש סגן הנשיא עם הנשיא יצחק הרצוג ועם שר החוץ יאיר לפיד ויחתום על מזכר הבנות להתייעצויות מדיניות בין המדינות.

במהלך הביקור, סגן הנשיא צפוי לבקר את הפצועים הגינאים המאושפזים בבית החולים שיבא. כזכור ישראל שלחה בחודש מרץ משלחת בת שבעים אנשי רפואה לסייע באסון הומניטרי במדינה שנגרם כתוצאה מפיצוץ מחסן תחמושת צבאי גדול. חלק מפצועי האסון הובאו לטיפול בישראל בהם ילד שעבר ניתוח ראש מציל חיים.

לפיד ושוכרי
לפיד ושוכרי צילום: גבי פרקש

שר החוץ יאיר לפיד ושר החוץ של מצרים, סאמח שוכרי, נפגשו הערב (ראשון) בבריסל.

הפגישה נערכה במסגרת נסיעתו של שר החוץ לפיד לאיחוד האירופי. הפגישה ארכה כשעה ובמהלכה דנו השניים בנושאים ביטחוניים ומדיניים.

לפיד העלה בפני שר החוץ המצרי את נושא השבויים והנעדרים ברצועת עזה. בנוסף, דנו השניים בדרכים לחיזוק הביטחון של מדינת ישראל מול איומי הטרור ובמספר אפשרויות בנושא הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה.

כזכור, שר החוץ לפיד המריא לבריסל כדי להשתתף בכנס שרי החוץ של האיחוד האירופי. הוא ינצל את ביקורו כדי להיפגש בין היתר עם שר החוץ של האיחוד האירופי ג׳וזף בורל, עם מזכ"ל נאט"ו ועם שרי החוץ של גרמניה, צרפת, הולנד וצ'כיה.