וליד יוסף טאהא
וליד יוסף טאהאצילום: ערוץ 7

יו"ר סיעת רע''מ ח"כ וליד טאהא מסביר הבוקר (שני) את האולטימטום שהציב אתמול לקואליציה, ובזכותו הגיע להסכמות עם ראש הממשלה על העברת ''מנהלת הבדואים'' למשרד הרווחה.

"המסר עבר והגענו להבנות. דובר על הרבה מאוד נושאים, ואני מקווה שהפעם החברה הערבית באמת תהיה זכאית להיות בלב של כל החלטת ממשלה", אמר טאהא.

"רצינו להעביר מסר שאנחנו שותפים בקואליציה, ולא מפלגה שמחכה שיעשו לה טובה. ההסכמים שלנו צריכים להיות מטופלים מכורח הסכם. אם מישהו שכח לעשות זאת במשך 3 שבועות - אנחנו מזכירים לו".

יהיו עוד אולטימטומים מצד רע"ם? "לא יודע. זה תלוי בהתנהלות של האחרים. מקווה שלא, אבל אם צריך - זה יקרה", אמר טאהא לגלי צה''ל.

רשימת הדרישות של רע"מ כפי שהוצגה על ידי טאהא למזכיר הממשלה נחשפה הבוקר בגלי צה"ל.

בין הדרישות: 1. מימוש מידי של הסדר איחוד משפחות מול השרה איילת שקד. 2. קביעת סטנדרטים לדיור מוזל לצעירים ערבים בדומה למחיר למשתכן. 3. הקמת הועדה שתביא הצעות להכרה בישובים בלתי מוכרים נוספים, בעיקר בנגב.

4. צעדים מעשיים ליישום החוק שמבטיח ייצוג לערבים בשירות המדינה. 5. מנגנון שישפר ויסדיר את הקשר של חברי הכנסת של רע"מ עם השרים ומשרדי הממשלה בלי קשר לאופי השר. 6. הפסקת מתן קנסות והתרעות בניה ביישובים בהם אין תכנית מתאר. 7. מנגנון שאמור להגביר אישורי הקמת פרויקטים חדשים במגזר.

הסעיפים הללו הם חלק מהרשימה של טאהא שמנתה בין 10 ל-15 דרישות שהביאו ברע"מ לשלום שלמה רובם כלולים בהסכמים הקואליציוניים, חלקם חורגים ממנו.