כנס אוצר הארץ בישיבת הארץ בחיפה
כנס אוצר הארץ בישיבת הארץ בחיפהצילום: דוברות אוצר הארץ

משתתפים רבים הגיעו בסוף השבוע האחרון לכנס היערכות לקראת שנת השמיטה שנערך בישיבת ההסדר בחיפה.

בכנס שעסק בהלכות שנה זו הוצגו לציבור גם פתרונות מעשיים כיצד לנהוג בהשקיית הגינה, מה נדרש לעשות כבר כעת על מנת שהגינה תעבור את שנת השמיטה בצורה הטובה ביותר, כיצד ניתן לצרוך פירות וירקות טריים ועוד, את הכנס יזם ארגון אוצר הארץ המציע פתרונות הלכתיים ייחודים לשנת השמיטה.

באירוע אליו הגיעו מאות משתתפים ההשתתפו גם ראש הישיבה, הרב אליהו זיני, בנו ראש בית המדרש, הרב חננאל זיני והרב יואל פרידמן ממכון התורה והארץ, הכנס נערך במסגרת סדרת מפגשים מטעם ארגון אוצר הארץ על מנת להביא לעם ישראל את דבר השמיטה.

להצטרפות למנוי אוצר הארץ לחצו כאן

בכנס דיבר הרב יואל פרידמן שהשיב לקהל על שאלות אקטואליות, בין השאר עלו מהקהל השאלות האם מותר לקנות פרחים בשנת השמיטה. מה ההבדלים בין יבול נכרי, אוצר בית דין, היתר מכירה ואיפה יהיה ניתן לרכוש פירות וירקות בשנה זו ללא להסתבך בקדושת השביעית. הרב פרידמן הציג בפני המשתתפים את הפתרונות ההלכתיים אותם מציע ארגון אוצר הארץ, פתרונות הנועדים להקל על הצרכנים בשנת השמיטה מחד ומצד שני מאפשרת לסייע לחקלאי ארץ ישראל להמשיך ולהתקיים בכבוד גם בשנת השמיטה.

"אנשים מסתכלים על שנת השמיטה כבעיה, אומר הרב פרידמן. "באוצר הארץ דואגים להפוך את שנת השביעית מבעיה להזדמנות, בארגון נותנים את האפשרות גם לקיים את מצוות השמיטה בהידור, גם מאפשרים לחזק את החקלאות היהודית ואת החקלאים גיבורי הכוח וגם מסייעים לכל אחד ואחד להתחבר לשנת השמיטה".

"אני מברך את תושבי חיפה ואת ישיבת ההסדר המבינים את המשמעות הכבדה של שנת השביעית", אומר איתן מאיר מנכ"ל ארגון "אוצר הארץ". "אנו נמצאים כעת בעיצומו של קמפיין מנויים לקראת שנת השמיטה, אנחנו חודשיים לפני תחילת השמיטה אבל ההכנות בשיאן. אנחנו באוצר הארץ מכינים לך את התוצרת החקלאית הטובה והאיכותית עם השירות הטוב ביותר. באוצר הארץ תומכים גדולי ישראל ורבנים רבים. אנו קוראים לציבור להצטרף עוד היום!!! ולעשות מנוי לאוצר הארץ וכל הכסף יוחזר אליכם במהלך השמיטה לרכישת פירות וירקות בחנויות אוצר הארץ ובכך תזכו לקיים בהידור את מצוות שנת השביעית שעל שומריה נאמר גיבורי כוח עושי דברו".

להצטרפות למנוי אוצר הארץ לחצו כאן