תושבי יצהר עם הלוחמים
תושבי יצהר עם הלוחמים צילום: דוברות יצהר

תושבים ובני נוער מהיישוב יצהר חילקו פירות ושתייה ללוחמי משמר הגבול שהותקפו הלילה (שני) על ידי נערי גבעות סמוך ליישוב.

התושבים מיצהר אמרו ללוחמים כי הם מתנגדים באופן נחרץ לצו האלוף אשר אוסר כניסה לגבעת קומי אורי אך יחד עם זאת לא יקבלו שום גילוי אלימות כלפי לוחמי צה"ל ומשמר הגבול.

כזכור, לפני כ-3 שנים בעקבות פציעת לוחמת מג"ב בגבעה חתם אלוף הפיקוד דאז נדב פדן על צו האוסר כניסת אזרחים לגבעה למעט תושבי המקום. כשנה לאחר מכן, בעקבות תקיפת לוחמי גולני בגבעה הוארך הצו ולא הוסר עד היום.

בישוב יצהר מתנגדים בחריפות לקיום הצו וטוענים כי "מדובר בעונש לא מידתי ושלא מתבצע בכלל מול האוכלוסיה הערבית''. יחד עם זאת אומרים ביצהר: ''נגלה אפס הכלה מול פעילות אלימה של נערים כלפי כוחות הביטחון. יש קוים אדומים אותם לא עוברים".

כוחות של משמר הגבול, המשטרה והמנהל האזרחי פעלו הלילה (שני) לפינוי אוהל שנמצא בשטח צבאי סגור בשומרון. במהלך הפינוי, מספר מתפרעים יידו אבנים לעבר הכוחות שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

לאחר שהסתיים פינוי האוהל לפנות בוקר, חזרו הכוחות לאבטחת השטח הצבאי הסגור. מספר מתפרעים ירו זיקוקים ויידו אבנים לעבר הכוחות בעמדת האבטחה. הכוחות ביצוע סריקות ולא איתרו את המתפרעים.

במשמר הגבול רואים בחומרה כל ניסיון לפגוע בכוחותינו, ''מדובר בקומץ של מתפרעים אשר מסב נזק רב לתושבי המקום. נמשיך לפעול למען הביטחון של הציבור''.