הרב דוד סתיו
הרב דוד סתיו ערוץ 7

הרב דוד סתיו, רב היישוב שוהם ויושב-ראש ארגון רבני צהר, הוא אחד המועמדים לתפקיד רבה הראשי של העיר תל אביב יפו.

הרב דוד סתיו התמודד לתפקיד הרב הראשי לישראל בבחירות 2013 אך הפסיד לרב דוד לאו. הוא זכה אז לתמיכת מספר רבנים בציונות הדתית ובהם הרב נחום אליעזר רבינוביץ, הרב אהרן ליכטנשטיין והרב יעקב מדן וכן לתמיכת מפלגות הבית היהודי ומפלגות נוספות.

כזכור בשנת 2017 פרש לגמלאות הרב ישראל מאיר לאו בשעה שמלאו לו 80, מאז תל אביב נותרה ללא רב עיר ומועצת הרבנות הראשית לישראל מינתה ממונים על תחום הכשרות ורישום הנישואין.

השר מתן כהנא צפוי למנות 34 רבנים בתקופה הקרובה. נעשים ניסיונות להגיע להידברות ולהסכמה עם כל הצדדים.

לפי שעה לא ברור מתי יבחר רב חדש לעיר ירושלים. נציין כי בהגיעו לגיל 70 האריכה מועצת הרבנות הראשית את כהונתו של הרב אריה שטרן בחמש שנים וזו הסתיימה בחורף 2019. כל הניסיונות להאריך את כהונתו לא צלחו.

כהנא וחולדאי
צילום: רפי דלויה

בחודש שעבר נפגש כהנא עם ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי. השניים נועדו היום במטרה לקדם את הליך הבחירות בעיר תל אביב.

"המצב בו העיר תל אביב יפו נמצאת כבר חמש שנים ללא רב עיר הוא בלתי מתקבל על הדעת, לתפיסתי לרב העיר משמעות רבה בהובלת שירותי הדת ובמתן מענה רוחני לבני העיר", אמר השר לשירותי דת כהנא.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, אמר: "העיר תל אביב-יפו מתפקדת כבר חמש שנים ללא רב ראשי - והשמיים לא נפלו. אני באופן אישי מאמין באמירה 'עשה לך רב' ולאו דווקא במינוי רב עירוני ראשי. אבל זהו החוק במדינת ישראל - וכמובן נפעל על פיו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו