טורנדו עוצמתי במיוחד
טורנדו עוצמתי במיוחד צילום: iStock

מזג האוויר הלוהט במערב ארצות הברית הגיע בחודש האחרון לשיאים חדשים. השבוע, מזג האוויר אף הוביל לתופעת טבע נדירה במיוחד כאשר סרטון שהתפרסם ברשתות הראה טורנדו אש שעלה עד לשמיים.

תושבי מערב ארצות הברית סבלו בחודש האחרון מגל חום אימתני במיוחד. הטמפרטורות הגבוהות הובילו למותם של למעלה ממאה אנשים כאשר לפי הדיווחים מדובר בחודש חם שלא היה כדוגמתו ב127 השנים האחרונות בהן נמדד מזג האוויר באזור.

בשבוע האחרון מזג האוויר גרם גם לתופעת טבע נדירה של "טורנדו אש" המכונה גם "אש השטן". התופעה נוצרת בעיקר במזג אוויר חם ויבש במיוחד בו מערבולת אוויר מתחברת לאש ויוצרת עמוד אש שעולה עד לשמיים.

זאת לא הפעם הראשונה בה טורנדו אש עולה לכותרות. לפני כ3 שנים תועדו כבאים שניסו להיאבק בטורנדו אש עוצמתי במיוחד בקנדה. לאחר שניסו לכבות את הטורנדו עם צינור כיבוי האש, הטורנדו העיף את הצינור לאוויר והמיס אותו באש.

מזג האוויר החם במערב ארצות הברית ככל הנראה לא עתיד לעזוב בקרוב, ומומחים מזהירים שייתכן ואנו עתידים לחזות בעוד מקרים של טורנדו אש בקרוב. בינתיים, יש הטוענים כי "עמק המוות" בקליפורניה הפך למקום החם ביותר בעולם כאשר נמדדה בו טמפרטורת שיא של למעלה מ54 מעלות.

אז בפעם הבאה שאתם יוצאים לרחוב וחושבים שחם בישראל, מוזמנים לשמוח שלנו לפחות אין טורנדו אש ברחובות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו