איבדנו קשר עם הכוחות והכרזנו על נוהל 'חניבעל'

גיורא בארי שהיה המ"פ של אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז"ל שנחטפו ביום הראשון של מלחמת לבנון השנייה: "היינו בתחושה של ידיים קשורות".

103FM , ג' באב תשפ"א

איבדנו קשר עם הכוחות והכרזנו על נוהל 'חניבעל'-ערוץ 7
מלחמת לבנון השנייה
Photo by Pierre Terdjman / Flash90

15 שנה חלפו ממלחמת לבנון השנייה, שהחלה בדיוק היום בשנת 2006 וגבתה קורבנות רבים; ב־12 ביולי, חטפו פעילי חזבאללה את אהוד גלדווסר ואלדד רגב ז"ל כשתקפו את הרכבים בהם נסעו. שנתיים לאחר הלחימה, הוחזרו גופותיהם של החיילים.

גיורא בארי, שהיה המ"פ של אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז"ל, סיפר על היום שפתח את המלחמה, בו איבד חמישה מחייליו: "רגב וגולדווסר היו שניהם מגבעתי, היינו בקו כל החודש. זה היה יום קרב שהחל לפני 15 שנה בשעות האלה, כשזה התחיל בהפגזה של פצמ"רים וטילי נ"ט. זאת הייתה יריית הפתיחה של אותו יום קרב, שהפך למלחמת לבנון השנייה".

עוד הוסיף כי: "בשלב מסוים הבנו שיש לנו בעיה ליצור קשר עם כוחות הסיור, ויצאנו לאתר אותם מהמוצב בזמן שהוא היה תחת הפגזה. לאחר מכן, הכרזנו על נוהל 'חניבעל', ואת רגב וגולדווסר לא הספקנו לראות".

האם היה ניתן לפעול אחרת בצל התופת? בארי השיב: "באותה נקודת זמן ספציפית לא היינו פועלים אחרת, כי ימים בודדים לפני הורידו המון כוחות מהקו. לכן התחלנו את המלחמה מאוד רזים מבחינת הכוח בשטח. כחיילים שחונכו לחתירה ממגע, ראינו שהיינו צריכים ללכת אחורה, זה היה סמוך מאוד לחטיפה של גלעד שליט. כל הזמן הלכנו אחורה, וזו הייתה תחושה של ידיים קשורות".