שידור חי מהכנסת

מליאת הכנסת מקיימת הערב (שני) דיון ביוזמת האופוזיציה שאספה 40 חתימות בנושא 'מחדל נתב"ג' וראש הממשלה נפתלי בנט מחוייב להשתתף בו ולענות לדברים.

יוזם הדיון, יו"ר סיעת ש"ס ח"כ מיכאל מלכיאלי, פנה לראש הממשלה ואמר לו, "מה עשיתם במשך 80 יום? מה קרה לממשלה שלכם? לא ביקשתי שתצעדו בשבת, ביום חול אתם לא עובדים. צעקת לנו כשהיית באופוזיציה 'זה פיקוח נפש, אנשים מתים אתם השתגעתם'. בנט, העם לא מאמין בך ומחכה לסיום ממשלת השמאל".

ח"כ יואב קיש מהליכוד טען, "אין פה ממשלת ימין. אתם לא עובדים והקבינט לא מתכנס. הרוח הנוכחת היא של יפעת שאשא-ביטון. החלטתם שכל מי שנוחת צריך יום בידוד, למה חיכיתם שבוע? ויותר מזה, במשך השבוע הזה, נוסעים נכנסים לתחנת הרכבת בנתב"ג כאחד האדם, יחד עם חיילים ואזרחים".

גם קיש פנה לבנט ושאל, "המצב הולך ונהיה גרוע ומה אתה עושה נפתלי? תסתכל עליי ותגיד לי מה אתה עושה? יש פה במדינת ישראל תקשורת מלקקת. עכשיו התקשורת רגועה, את הביטוי 'מחדל נתב"ג' היינו שומעים ללא הפסק במצב הנוכחי".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', היפנה את כל נאומו לבנט. "נפתלי, זו השיחה הראשונה שלנו פנים מול פנים מאז שהפנית עורף לכל שותפיך למחנה, לממשלה, לציבור שלך, לבוחרים שלך ולאמת שלך".

"האמת שזו פעם ראשונה שאנחנו מדברים מאז שנפרדו דרכינו, אז ישבנו והתווכחנו והבנתי שפניך למחנה אחר. ידעת שתחבור לשמאל ושתהיה ראש ממשלה בכל מחיר, אבל אמרת ההיפך והבטחת ההיפך. בסתר ליבך וביהירות, אתה בז למחנה שהיית חלק ממנו עד אתמול. אתה בז לליכודניקים, לאספסוף, לחרדים ולחרד"לים. אתה לא מסתכל לי בעיניים, כי בושה עוד נשארה לך. גם זה ערך", הוסיף.

מנגד, יו"ר רע"ם מנסור עבאס, הביע תמיכה בקואליציה. "זו פעם ראשונה שמפלגה ערבית משתתפת בקואליציה, היסטוריה. אנחנו מסתכלים קדימה ומנסים למצוא תקווה לערבים וליהודים בארץ הקודש. במשך שנים רבות נתניהו ניהל את המדינה והיום הוא מתלונן היום על הדברים שהוא במו ידיו עשה. מנסים לנגח את רעם במספר סוגיות, אבל אנחנו מתנהלים בצורה ממלכתית ואחראית. פתאום היום תוקפים שמוכרים את הנגב לרע"ם. בצל ממשלת הליכוד הפשיעה גאתה בחברה הערבית .לא מצאנו מי שיקשיב, מי שיזיל דמעה".

ראש הממשלה נפתלי בנט ענה לאופוזיציה. "הקשבתי בקשב רב לנאומים והתמונה הולכת ומתבהרת. חברי הכנסת נתניהו, סמוטריץ' ודיסטל, הפכתם לחמוצים החדשים".

"כי את מה שאתם הזנחתם אנחנו מתקנים ואתם החמוצים החדשים, רק מקטרים ומייללים ומתבכיינים. נכנסתם כל כך מהר לתפקיד החמוצים כשגם כשאתם רואים דברים טובים אתם לא יכולים לפרגן", דברי בנט.

"ח״כ יריב לוין, ח״כ מאי גולן, ח״כ ניר ברקת, נכנסתם כ״כ מהר לתפקיד החמוצים שגם כשאתם רואים דברים נפלאים קורים אתם לא יכולים לפרגן. בואו ניתן דוגמאות. ח״כ נתניהו פחד, שבוע אחרי שבוע, לקיים מצעד דגלים, והוא דחה ודחה ופחד ואז קיימנו. קיוויתי לראות מחיאות כפיים. כלום. רק קיטרתם. כי אתם החמוצים החדשים".

"אחרי שנה וחצי שח״כ ביבי נתניהו וח״כ מירי רגב יצאו את מחדל המוטציות עם 6,430 מתים ואנחנו תוך שבועיים, השרה מרב מיכאלי, השר ניצן הורוביץ, השר בני גנץ ואני - סגרנו את זה. קיוויתי לראות מחיאות כפיים, ורק חמיצות", דברי בנט.

ראש הממשלה שנאומו שוסע שוב ושוב בקריאות של האופוזיציה ענה, "גם אני הייתי באופוזיציה, כשהחרדים ונתניהו בחרו לזרוק אותנו כנגד כל ההבטחות אבל לא הייתי חמוץ. תזכרו את הנוסחה, כגודל רגשות האשם כך גודל הצעקות".

הוא פנה לח"כ בצלאל סמוטריץ' ואמר לו, "אני רוצה להודות לאדריכל, ליזם, ליוצר ממשלת האחדות בצלאל סמוטריץ'. בזכות הטיפוס על העץ שלו קמה הממשלה".

אחריו עלה לנאום יושב ראש האופוזיציה בנימין נתניהו. "יש לי שאלה אחת בשם אזרחי ישראל לממשלת ההונאה של בנט ולפיד: איך הצלחתם בזמן כל כך קצר לקלקל כל כך מהר את ההצלחה שלנו במאבק נגד הקורונה? מסרנו לכם מדינה במצב הטוב ביותר בעולם. הוצאנו את ישראל מהקורונה מהר יותר מכל מדינה אחרת. ומה עשיתם עם ההצלחה שלנו? הם בעטו בדלי המלא".

"ביום חילופי הממשלה היו בישראל תחת הנהגתנו פחות מחמישה חולים ביום, היום יש כבר 500. פי מאה. סגרנו מחלקות קורונה ואתם פתחתם מחלקות קורונה. אנחנו הורדנו את המסיכות ואתם החזרתם אותן", דברי נתניהו.

הוא הוסיף, "הדבר היחיד שיש לכם זה סלפי וציוצים. במקום לקבל החלטות אתם יודעים רק להצטלם. רק חודש אחד עבר וכבר יצרתם שלושה מחדלים ענקיים. נתב״ג - אנחנו סגרנו את שדה התעופה למעט כניסת אזרחים ישראלים שחוזרים הביתה. הממשלה שלכם הפקירה את הגבולות ובמקום לבלום את הוריאנט ההודי אתם עשיתם איתו סלפי בנתב"ג".

נתניהו המשיך וטען כי "המחדל השני שלכם זה החיסונים. עבדנו סביב השעון כדי להביא מיליוני חיסונים. אתם אז הסברתם שלא יהיו חיסונים ולא צריך אותם. קראתם לפתוח הכול. אני אמרתי שהפתרון היחיד לקורונה זה החיסונים. לא הפסקתי להילחם על הבאת עוד ועוד חיסונים גם כשפעלו נגדי מתוך הממשלה. בזכות העשייה שלנו החזרנו את ישראל לחיים ובזכות הכישלון שלכם אנחנו צריכים לשבת עם מסיכות עכשיו בכל מקום סגור בישראל. למען השם, מה אתם עושים מול התפרצות הקורונה? אתם לא עושים כלום. איך בנט קורא לזה - בלימה רכה. זו בלימה ריקה מתוכן, ממעשים ומנהיגות".

"כבר שבועות אני דורש מכם להקדים ולהביא עוד מיליוני חיסונים. החיסון השלישי נגד הקורונה חייב להיות בידינו כבר עכשיו. המצב כרגע עלול לעלות בחיים רבים. החיסון הזה כבר היה צריך להיות פה. הגיע הזמן שתהיו אובססיביים בעניין הזה".

"ויש עוד מחדל - אצלכם הספין הוא חזות הכול. מה שחשוב זה רק הכותרת בעיתון. התקשורת מלטפת את הממשלה. שום ליטוף לא יסתיר את המחדלים שלכם. במקום להגדיל את מספר התקנים למערכת הבריאות אתם מבטלים את מאות התקנים שהבאנו. אתם לא מבינים שאנחנו עומדים בפני התפרצות? הכתובת על הקיר. אין חיסונים, אין תקנים, אין תן ירוק, אין אכיפה. ולמה? לממשלה הזאת אין דרך ואין מנהיגות. יש לה רק ספרון עם שם יומרני איך לנצח מגיפה כשבפועל קורה בדיוק ההפך. אגב אני לא יודע למי באים בטענות על כך - למחבר האמיתי או למי שהעתיק ממנו", אמר נתניהו.

נתניהו פנה לבנט ומתח ביקורת גם על נושא ההתמודדות עם הגרעין האיראני. "הפקרתם את המאבק נגד איראן. בנט עומד כאן כולו נפוח אבל למעשה יש כאן 8 ממשלות. התפקיד שלו הוא להיות ראש ממשלה ייצוגי כדי להעביר את השלטון ללפיד שהוא ראש הממשלה האמיתי. הוא ראש ממשלה בובה".

"זו ממשלה שמסכנת את ישראל מבפנים על ידי מחדלי הקורונה וחוסר המנהיגות ומנגד מפקירה את ביטחוננו על ידי הכניעה שלהם לאיראן. זאת הממשלה המסוכנת ביותר שקמה בישראל. אנחנו נפיל אתכם במהרה בימינו", סיכם.

ראש הממשלה נפתלי בנט עלה אחריו לדוכן הנואמים והשיב בנושא האיראני: "לא אפרט אבל מעולם לא היה מישהו בתולדות ישראל שדיבר כל כך הרבה ועשה כל כך מעט בעניין איראן".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' נגד נפתלי בנט ערוץ הכנסת

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו