שר הבינוי זאב אלקין, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, השתתף הבוקר (שלישי) בכנס קטיף ה-7 לציון 16 שנים להתנתקות וגירוש תושבי גוש קטיף ומתח ביקורת חריפה על המהלך.

"ההתנתקות היתה טעות קשה שאסור היה לבצע אותה. היא שימשה דלק לחמאס וסייעה לו להתעצם, להתחזק ולהשתלט על כל רצועת עזה כארגון טרור ולתקוף בכל פעם מחדש את אזרחי מדינת ישראל", אמר השר אלקין שהיה בין מתנגדיה החריפים של התוכנית.

בנוגע למדיניות הממשלה החדשה בכל הקשור לאופי התגובה על פעולות טרור והתגרות מצד החמאס, אמר השר אלקין: "אנחנו פועלים לשינוי המשוואה ולהגיב על כל התגרות ומעשה טרור מצד החמאס. מבחינתנו, דין בלון כדין רקטה. צריך לנהוג במדיניות תקיפה - מתי שנוח לנו ולא רק מתי שנוח לאויב שלנו".

יו"ר המועצה הציבורית של מרכז קטיף, הרב יצחק לוי, התייחס לממשלה החדשה ואמר, "אני מבקש לומר שזה בסדר לשנות כיוון, מותר, כשר תחבורה לשעבר אני אומר באחריות שאם משנים כיוון מהר מידי מתהפך".

"אם משנים כיוון מהר מידי עלולים לאבד ערכי יסוד של אהבת התורה אהבת הארץ אהבת העם. אם גורעים מהם אנחנו עלולים להתהפך. אנחנו צריכים לברר עם עצמו מה הם שינויי הכיוון", דברי לוי.