כרם משפחת רודיק בעמונה
כרם משפחת רודיק בעמונהצילום: חופשי

כוחות משטרת והמינהל האזרחי הרסו ועקרו הבוקר (שלישי) שני מטעי זיתים וכרם גפנים ביישוב המפונה עמונה.

המטעים, ששייכים לשלושה חקלאים תושבי עמונה, הושארו במקום לאחר פינוי המקום ולא נכללו בפסק בג"ץ על הישוב, וכך נשארה במקום נוכחות יהודית.

בעקבות עתירה נוספת לבג"ץ אותה הגישו ערבים מהכפר סילוואד הסמוך, פסקו השופטים כי על המדינה להרוס את שלושת המטעים, ולאפשר לעותרים הערבים לעבד את חלקות האדמה. על פי פסיקת בג"ץ, מטעים וכרמים נוספים של תושבי עמונה אמורים להיהרס בתוך חצי השנה הקרובה.

תושבי עמונה ופעילי ארץ ישראל כבר הצהירו היום כי בכוונתם להיאבק כנגד ההרס הצפוי, ובאם הכרמים אכן יפונו לשוב ולנטעם מחדש. "ניאבק בכל כוחנו על זכות העם היהודי ליישב את ארצו", אמרו.

כרם משפחת רודיק לאחר ההרס
כרם משפחת רודיק לאחר ההרסצילום: ללא

יעקב רודיק, תושב עמונה שמטע הזיתים שבבעלותו נעקר הבוקר, סיפר: "קמנו לבוקר עצוב. מדובר בהרס חסר הגיון. מסביבנו קיימים עשרות אלפי בתים ומטעים לא חוקיים בבעלות ערבית, שהרש"פ בונה בצורה שיטתית, ומדינת ישראל מתעלמת מהם באופן מכוון - בשעה שכלפי התיישבות יהודית, מגלה המדינה עודף מוטיבציה להגיע ולהרוס לפנות בוקר".

"לא די למדינה בכך שהרסה ופינתה 40 משפחות מבתיהן לפני כ5 שנים, וכעת הוסיפה המדינה חטא על פשע והרסה גם החלקות החקלאיות שנשארו בתור אחיזה יהודית אחרונה בהר", הוסיף. "בכוונתנו להמשיך ולהיאחז בחבל הארץ הזה, גם אם יהיה קשה ומאתגר לא נוותר לרגע על זכותנו להתיישב בכל רגב ורגב משטח ארץ מולדתנו", הוסיף.