הרב יהודה גרדין
הרב יהודה גרדין צילום: קופת העיר

הרב יהודה גרדין משכונת רמות א' בירושלים אשר השקיע את כל כוחותיו בלימוד התורה, נפטר לאחר שמשך חודשים סבל יסורים נוראים בעקבות מחלה קשה.

הרב גרדין הותיר אחריו 12 יתומים המבכים את לכתו ומעבר ליתמות הדואבת גם נקלעו למצב כלכלי קשה מאוד.

מכריו של הרב גרדין מתארים אברך בשיא פריחתו וכוחותיו, מאיר פנים לכל אדם, שקוע באוהלה של תורה ומשכים קום בכל בוקר לעבודת הבורא.

הוא היה בעל ואבא למופת, אשר ביד אמן גידל את 12 ילדיו לשם ולתפארת, אבל אז הוא התחיל לחוש שלא בטוב, כאבים עזים החלו לפקוד אותו. הימים עברו בזה אחר זה, והכאבים רק גברו. הוא פנה לבדיקות מקיפות, והתברר לו כי הוא סובל ל''ע מהמחלה הארורה.

לסיוע למשפחה לחצו כאן

הרופאים הסבירו לו שימיו ספורים ושאין הרבה מה לעשות, אבל הוא כיהודי מאמין, קיבל עליו דין שמים באהבה. "השם לא חייב לי שום דבר!" היה הרב גרדין זצ"ל משנן לסובבים ולבני המשפחה, ועיני כולם היו זולגים דמעות.

כשניגשו אליו הרופאים ויידעו אותו שמצבו סופני ואין לדעת באיזה רגע הוא יאבד את ההכרה, בעודו כולו חלוש ורק המכשירים סוחבים עוד קצת חיות בצינורות, הקפיד הרב גרדין זצ"ל לומר כל כמה שעות וידוי ושמע ישראל.

ואז זה קרה, בבוקר אחד כשבני משפחתו עומדים סביב למיטתו בבית החולים הוא השיב את נשמתו ליוצרה, 12 יתומים ואלמנה אחת עמדו וביכו את לכתו של אביהם הנערץ.

מאז פטירתו אין למשפחה מנוח ומשענת, אין להם עזרה ואין מי שיפרנס, אמא ושניים עשר יתומים כאשר שמונה מהם עדיין לא הקימו את ביתם.

פשוט אסור לנו להחריש, אסור לנו לשתוק, אסור לנו לראות את זה קורה מול העיניים ולא לעשות דבר, מצטרפים כעת לעזרת המשפחה וזוכים לשכר השמור למשמחי היתומים והאלמנות.

נרתמים עכשיו, לזכותו של הנפטר הגדול, למען האלמנה הדגולה וכדי לתת כח ליתומים הרבים!

לסיוע למשפחה לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו