הנחיה מפתיעה: בלי מוסיקה קצבית

הרשויות בסיאול, בירת דרום קוריאה, אוסרות על מכוני כושר להשמיע מוזיקה קצבית מחשש כי נשימות מהירות והזעה יגרמו להדבקה המונית בקורונה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' באב תשפ"א

הנחיה מפתיעה: בלי מוסיקה קצבית-ערוץ 7
חדר כושר
iStock

בעקבות העלייה במספרי הנדבקים בקורונה בדרום קוריאה, מצאו הרשויות בבירה סיאול שיטה חדשה כיצד לנסות ולעצור את שרשרת ההדבקה.

מכוני הכושר בבירה הדרום קוריאנית קיבלו הוראה שלא לנגן מוזיקה רועשת או קצבית מדי, על מנת שלא לגרום למתעמלים להזיע מדי או לנשום בצורה מהירה, ובכך הם עלולים להדביק את המתאמנים האחרים בקורונה.

על פי הכללים החדשים שפירסמו הרשויות בסיאול, מכוני כושר לא יוכלו להשמיע מוזיקה העולה על 120 פעימות ("ביטים") לדקה, בעיקר באימונים קבוצתיים כמו אירובי או אופניים, על מנת למנוע הזעה או נשימה מהירה שיגרמו לעלייה בסכנת ההדבקה. גם מהירות ההליכונים הוגבלה עד 6 קמ"ש בלבד,

בשולחנות הטניס יוכלו להשתמש שני שחקנים באותה עת לכל היותר, והשימוש במקלחות לאחר האימון נאסר לחלוטין. למרות שהרשויות בסיאול טוענות כי ההגבלות החדשות יסייעו להיאבק בהדבקה המתגברת בנגיף הקורונה, מחוקקים מטעם האופוזיציה במדינה כינו את ההגבלות האלו "שטויות" וטענו כי הן לא יפחיתו אפילו במעט את מספר הנדבקים

"אז אתה לא נדבק בנגיף הקורונה אם אתה הולך לאט יותר מ-6 קמ"ש. ומי לכל הרוחות בודק מספר הפעימות של השירים כאשר אתה מתאמן? אני לא מבין מה הקשר בין נגיף הקורונה לבחירה המוזיקלית שלי", אמר חברת מפלגת האופוזיציה העיקרית, "מפלגת כח העם", קים יונג טאה.

דרום קוריאה נאבקת בימים אלו בעלייה משמעותית במספר הנדבקים מדי יום, כאשר ביום ראשון האחרון נרשמו מעל ל-1100 נדבקים חדשים. גם ראש הממשלה, קים בו-קיום, הזהיר כי דרום קוריאה "הגיעה לרמת המשבר המקסימלית" ואמר כי יש צורך לנקוט באמצעי חירום על מנת לעצור את ההדבקה.