המשטרה עצרה את הערבים שיידו אבנים על הרב שמואל אליהו

שני קטינים בני 16, תושבי א-טור, נעצרו בחשד שיידו אבנים ביום ראשון האחרון לעברו של הרב שמואל אליהו בעת שנסע לשכונת מעלה הזיתים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ד' באב תשפ"א

המשטרה עצרה את הערבים שיידו אבנים על הרב שמואל אליהו-ערוץ 7
נהגו של הרב נפצע קל בידו מרסיסים
צילום: ללא קרדיט

המשטרה עצרה היום (שלישי) שני ערבים בני 16, תושבי א-טור במזרח ירושלים, שיידו אבנים ביום ראשון האחרון לעברו של הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת.

השניים הועברו לחקירה בתחנת המשטרה. ''משטרת ישראל תמשיך לפעול לשמירת הסדר הציבורי וביטחון תושבי העיר ירושלים והבאים בשעריה ותמצה את הדין עם אותם אלו הבוחרים לסכן את הציבור במעשיהם'', נכתב בהודעת המשטרה.

כאמור, ביום ראשון האחרון נסע הרב אליהו לפגישה בשכונת מעלה הזיתים בירושלים. בעת נסיעתו בא-טור ערבים יידו אבנים לעבר הרכב. הרב אליהו ישב בכיסא הקדמי שלצד הנהג ולא נפגע, אך הנהג של הרב נחתך בידו מרסיסי זכוכית. נגרם נזק קל לרכב.

''נסעתי עכשיו בירושלים, בתוך ירושלים, וזרקו עלי אבנים בגובה הראש שלי", תיאר הרב אליהו. ''אם האבן היתה פוגעת זה יכול להיות מסוכן, סכנת חיים. למזלי נסעתי ברכב של אבא, הרב אליהו, והשמשות חזקות וזכות הרב הגנה ואני חי וקיים ברוך השם''.

לדברי הרב אליהו, ''הכוונה שלהם היתה לרצוח ושהקדוש ברוך הוא יכרית אותם, בושה לירושלים ולעיר הקודש שאנשים זורקים אבנים ומנסים לרצוח בה. זה לא ייאמן כי יסופר''.

''אנחנו מצפים ממשטרת ישראל לרדוף אותם ולשים אותם בכלא כמו רוצחים, שמערכת המשפט תטפל בהם ולא תשחרר אותם. לא ייתכן שערבים ינסו להרוג אותו בתוך בירת ישראל, עיר הקודש'', הוסיף רבה של צפת.