במכללת אמונה מתקיימת בימים אלה תערוכת 'בידייך' המציגה עבודות גמר של בוגרות המחלקה לאומנות.

יעל סרלין, ראש המחלקה לאמנות במכללת אמונה מספרת לערוץ 7 על העבודות המוצגות בה. "השנה אנחנו מציגים תערוכת גמר דווקא במכללה של 26 בוגרות מדהימות שכל אחת מהן עולם ומלואו".

"אחד האתגרים הכי משמעותיים שהיו השנה היה ללמד בתקופה שאין בה שום סדר. לאורך כל השנה היו קטיעות ועם זאת אנחנו יכולים לראות בתערוכה שיש פרוייקטים מאוד מגוונים, עשירים ומלאים בתוכן. חלק מהם משמשים ממש כמו קרש הצלה לתקופה של הסגר", היא מוסיפה.

מרים אלבז, תלמידת המחלקה מספרת, "בעבודה שלי אני מגיעה לשדה בקיבוץ בארי שנשרף על ידי בלוני תבערה. חשבתי שאני רוצה להפוך את זה לסוג של אנדרטה שמספרת את הסיפור שלנו, הרצון לייפות בצבע ולא לפתור בעיה מהשורש. רציתי להפוך את היער הזה לסוג של מקום לזיכרון".

לפרטים ולהרשמה למכללת אמונה לחצו כאן

בוגרת אחרת, לאה ראדה, בחרה לעסוק בנושא 'חרדות'. "אנחנו מחפשים בחיים את ההרגשה הראשונית שאנחנו עטופים ומוגנים. הבנתי שזה הריפוי שלי לחרדה וניסיתי ליצור משהו שגם ידמה את ה'עובריות' הזו - שמצד אחד עוטפת אותך לטובה ומצד שני חונקת בזמן חרדה. יצרתי סדרה של צילומים בשחור לבן כשאני עטופה בחומר מסויים וההרגשה הזו גרמה לי להבין המון דברים".

ד"ר אפרת גרוסמן, ראש מכללת אמונה, מסתכלת על העבודות בשביעות רצון. "אנחנו רואים תוצר של מסע שארך ארבע שנים, אל העצמי ואל השאלות הגדולות. זה מה שקורה כאן במכללה כל הזמן ובכל המחלקות. אם זה בוער בך ומדבר אליך ליצור - זה המקום. אני לא מכירה מקום אחר שלוקח אותך לגבהים האלה ולתוצרים האלה בשילוב הובלה של עולם החינוך לאומנויות ותואר ראשון".

ליאורה מינקה, יו"ר אמונה, מסכמת: "חייבים להגיע אל התערוכה של בוגרות מגמת אומנות במכללת אמונה כדי לראות אומנות יצירתית של נשים שהן יודעות להציג אמנות נשית יהודית מקצועית, שמבטאת כל כך הרבה עומק".

לפרטים ולהרשמה למכללת אמונה לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו