מתלבטים
מתלבטים צילום: ISTOCK

יהושע ביטקובר, מאמן רווקים לחתונה במכון "עומק הקשר", בשיחה לערוץ 7 לקראת האימון השבועי בפרויקט 252 על נושא בוער ולא מטופל מספיק: עד כמה תופס אצלנו מקום המראה החיצוני שלנו ושל בן/ת הזוג, ומהי עמדת חז"ל בנושא זה.

ביטקובר טוען כי קיימת הדחקה בכל הנושא של חיצוניות ונראות בדייטים, בפרט ביחס לפרמטרים מקובלים אחרים כמו השקפה תורנית, לימוד, כישורים וכו'.

"זה לא שלא אכפת לנו איך המיועד/ת נראה, להיפך, בפועל זה מאוד משפיע על ההחלטה שלנו בעניין הדייט. אני רוצה רק להתייחס לשאלה - עד כמה אנחנו נותנים ביטוי לשיקול הנראות החיצונית בתוך מכלול השיקולים, ועד כמה אנחנו רואים בזה גורם לגטימי בשאלת הקשר.

"מתוך עשרות הרווקים שאני פוגש, יוצא לי לא פעם לראות רווקים שנמצאים בשלבי קשר די מתקדמים, וכשסוגיית המשיכה והמראה מונעת אותם להתקדם בקשר - הם מתקשים 'להודות' בזה ולהצביע על הדבר כגורם שמשליך על הקשר. אני מוצא אותם קצת נבוכים ומתביישים, ומגמגמים משהו על כך שהוא או היא 'לא נראית טוב'.

"אנחנו מרגישים לא בסדר עם זה שאנחנו נותנים משקל לגורם כאילו 'חיצוני', זה נתפס אצלנו כמשהו שולי, לא מהותי ולא עומד יחד באותה שורה עם התכונות הערכיות והנעלות יותר - לכאורה".

ביטקובר מציין כי ההפך הוא הנכון, "בראי חז"ל, ישנה חשיבות מכרעת ביחס לשאלת הנראות והמשיכה של בני הזוג. אנו נרחיב על כך באימון השבועי הערב, ונראה במקורות, כי אנחנו יכולים וצריכים להיות שלמים עם עצמנו בעמדת הנראות החיצונית, זה נכון גם כלפי חוץ - כלומר איך המיועד/ת נראה והאם הוא או היא מוצאים חן בעיננו, וגם כלפי פנים. - המודעות שלנו לעצמנו, לאוירה ולתחושה שאנו מקרינים על אלה שפוגשים אותנו.

"שאלת המינון והפרופורציות היא בהחלט במקום בהקשר הזה", אומר ביטקובר, "כמובן אנחנו לא יכולים לתלות את הצלחת הדייט בשאלה איך נראה במהלכו. ללבוש מותגים לא בהכרח ישיג לנו את התוצאות הרצויות. ברור שקשר נבנה על הרבה תכונות רחבות ומטרות משותפות. ובתוכם - גם לנראות ול'טעם' שלנו - יש מקום.

ההרצאה המלאה תמסר הערב לחברי הפרויקט במסגרת ההדרכות השבועיות של התכנית.

בתוך כך, נשלמות ההכנות למפגש ט"ו באב הגדול מבית פרויקט 252 - "עת לאהוב" שיתקיים במרכז שלווה בירושלים, במפגש יתקיימו הרצאות אימונים וסדנאות עם מיטב המרצים והמאמנים של פרויקט 252, לצד פעילויות ובר פתוח. לראשונה - אפליקציה ייעודית שתלווה את באי הכנס תאפשר להכיר וליצור קשר בין כל משתתפי המפגש. שימו לב: עקב מגבלות תפוסה מספר הכרטיסים למפגש יהיה מוגבל, ומכירת הכרטיסים בעיצומה.

לכל הפרטים והרשמה לכנס 'עת לאהוב' של פרויקט 252 >

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו