תשעה באב - "התגרות במוסלמים"

בכיר בחמאס מכנה את הטקסים המתוכננים בעיר העתיקה בירושלים "התגרות בוטה ומסוכנת ברגשות המוסלמים".

דלית הלוי - ערוץ 7 , ד' באב תשפ"א

תשעה באב - "התגרות במוסלמים"-ערוץ 7
צעדת תשעה באב
צילום: גרשון אלינסון

אחמד אבו חלביה, חבר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס, מזהיר את הציבור המוסלמי מפני הכוונה לקיים עצרות "פרובקטיביות" של יהודים במסגד אל-אקצה אותן הוא מכנה "התגרות בוטה ומסוכנת ברגשות המוסלמים".

אבו חלביה קרא לציבור המוסלמי בירושלים ובגדה המערבית להתגייס להגנה על מסגד אל-אקצה מפני "התוקפנות של הכיבוש".

בהודעה שפרסם אמר אבו חלביה: "קבוצות ציוניות מנצלות את הנסיבות הדתיות ומה שנקרא חורבן הבית אשר חל ב-8 לחודש ד'ו אל-חיג'ה (18 ביולי) כדי לקרוא לפריצה (למסגד אל-אקצה) ולנסות לקיים בכוח תפילות וטקסים תלמודיים בתוך מסגד אל-אקצה".

לדברי אבו חלביה, הממסד הפוליטי בישראל מספק הגנה ותמיכה למתנחלים ול"תוקפנות" שלהם המתמשכת נגד מסגד אל-אקצה וירושלים, וזאת בניסיון לכפות עובדות בשטח במקביל למאמצים לחלק את השימוש במסגד אך-אקצה בין מוסלמים ליהודים על פי מפתח של זמן ומקום.

הוא קרא לציבור המוסלמי לפעולה שתסכל את המדיניות הישראלית כפי שנעשה בסיכול התוכנית של נאמני הר הבית וקבוצות קיצוניות לקיים את מצעד הדגלים בסוף חודש הרמדאן כדי לציין את איחוד ירושלים.

כדרך פעולה מעשית עודד אבו חלביה את הציבור המוסלמים בגדה המערבית ובישראל להגיע ולהפגין נוכחות במסגד אל-אקצה ולציבור המוסלמי בעולם לקיים הפגנות מול שגרירויות ישראל ברחבי העולם.