אביה של אלטע פיקסלר התינוקת: מדינת ישראל הפקירה את הילדה שלי

ביהמ"ש בבריטניה דחה את הערר שהגישה משפחת פיקסלר נגד החלטת ביהמ"ש המקומי לנתק את בתה ממכונות ההנשמה. המשפחה פנתה לערכאה העליונה

תגיות: בריטניה
בן שאול , ה' באב תשפ"א

אביה של אלטע פיקסלר התינוקת: מדינת ישראל הפקירה את הילדה שלי-ערוץ 7
אברהם וחיה פיקסלר עם בתם אלטע
צילום: באדיבות המשפחה

בית משפט העליון בבריטניה דחה השבוע את הערר שהגישה משפחת פיקסלר והותיר על כנו את החלטת בית המשפט המקומי לנתק את בתה הפעוטה אלטע ממכונות ההנשמה.

מנגד, השופט הלורד בייקר בדבריו הכיר בה כיהודייה לצורך הדיון המשפטי והדבר עורר תקווה מחודשת בקרב ההורים הפונים לערכאה העליונה בבריטניה בטענה שמדובר ברצח על פי אמונתה של הילדה.

בפסק הדין כתב הלורד בייקר, "אני יודע שהוריה המסורים של אלטע יהיו במצוקה עמוקה בגלל תוצאות הערעור הזה. לכל הורה וסבא, ולכל אדם מכל קהילה תהיה אהדה עמוקה כלפיהם וכלפי אחיה האוהבים של אלטע". הוא הוסיף, "אני מבין מדוע הם המשיכו לערעור, ומביע חרטה על כך שאני לא יכול לעשות יותר כדי לעזור להם".

אביה של הפעוטה, אברהם פיקסלר, אמר ל-ynet כי הוא מצפה מראש הממשלה, נפתלי בנט, להתערב אישית מול ממשלת בריטניה בדרישה להעביר את הילדה לטיפול מציל חיים בישראל.

לדבריו, מדינת ישראל מפקירה את בתו. "מדינת ישראל הפקירה את הילדה שלי. לא עושים שום דבר. אני מאוכזב מאוד. תראה מה שהאמריקנים עשו: צ'אק שומר, מנהיג הרוב בסנאט, שלח מכתב לג'ונסון. בישראל רק הנשיא היוצא, ראובן ריבלין, כתב לצ'ארלס. נתניהו ובנט היו צריכים להתערב אישית ולפנות לראש הממשלה הבריטי, להרים לו טלפון. האמריקנים עובדים ולא ישנים. שומר אמר לי שהוא לא יירגע עד שיראה את הילדה שלי מחוץ לבריטניה".

פיקסלר הוסיף: "אם חלילה יקרה הרע מכול, אנחנו נאשים את מדינת ישראל בהריגה שלה. יש למנהיגים את האפשרות להתערב, אבל הם לא רוצים להסתכסך מבחינה דיפלומטית. זה הזמן לעשות את זה".

בדבריו סיפר על המהלכים הצפויים להצלת בתו. "אמורים לענות לנו עד סוף השבוע האם הם מוכנים לדון בערעור. בדרך כלל, בתיק כזה עושים את זה די מהר. אם חלילה לא יקבלו את בקשתנו – נלך לבית המשפט האירופי. לא נעצור פה".

אב הפעוטה הביע אכזבתו מדחיית הערר. "התאכזבנו מכך שבית המשפט התעלם מהמכתבים שהיו לנו מרופאים בארה"ב, שטענו כי בניגוד לנטען – אלטע לא סובלת. הם אמרו כי אין שום הוכחות לכך שהיא סובלת. שלושה רופאים נוירולוגים אומרים שהילדה לא יכולה לסבול, ואתם הולכים להרוג אותה בגלל רופא אחד באנגליה? בגלל שמישהו אמר שהיא סובלת? זו הסיבה שמסרבים לאפשר את העברתה לישראל, כי לטענתם, בישראל יאריכו את חייה ובכך גם יאריכו את סבלה".

ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי השגרירות פעלה במרץ על מנת לסייע למשפחה, ופנתה למספר גורמים בנושא.

"שגרירת ישראל בבריטניה פנתה לגורמים בכירים בנוגע לבקשת בני הזוג פיקסלר להביא את ילדתם להמשך טיפול רפואי בישראל. הפנייה נעשתה על רקע הנסיבות ההומניטריות המיוחדות והרגישות הדתית. אנו תקווה כי הפנייה תסייע להוריה של הילדה, אברהם וחיה פיקסלר, במקרה קשה זה".