לפיד
לפיד Flash 90

מחאה חריפה נגד שר החוץ יאיר לפיד שנאם בפורום הגלובאלי למאבק באנטישמיות וסיפק משמעות חדשה למושג אנטישמיות.

לפיד טען כי ''האנטישמים לא היו רק בגטו בודפשט", וטען כי ''האנטישמים היו סוחרי עבדים שזרקו מספינות עבדים למי האוקיינוס עבדים כבולים בשרשראות. האנטישמים הם בני שבט ההוטו ברואנדה שטבחו בבני שבט הטוטסי. האנטישמים הם קנאים מוסלמים שהרגו בעשור האחרון יותר מ-20 מיליון מוסלמים אחרים.

''האנטישמים הם דאעש, ובוקו חארם. האנטישמים הם אנשים שהורגים במכות צעירים מהקהילה הלהט״בית. האנטישמים הם כל מי שרודף אנשים לא בגלל מה שהם עשו, אלא בגלל מה שהם. בגלל איך שהם נולדו. האנטישמיות היא לא השם הפרטי של השנאה, היא שם המשפחה שלה. היא כל מי שאכול שנאה עד כדי כך שהוא רוצה לרצוח ולהשמיד ולרדוף ולגרש אנשים רק בגלל שהם שונים ממנו'', הוסיף שר החוץ.

אופיר סופר
ערוץ 7

ח"כ אופיר סופר מסיעת הציונות הדתית הגיב בחריפות ותקף את לפיד: ''שר החוץ הרשמי של מדינת ישראל, יאיר לפיד, מגדיר מחדש את האנטישמיות, ונותן לגיטימציה לאנטישמיות באופן שגובל בהכחשת קיומה של שנאת יהודים. אמירות שבמשך שנים העם היהודי נלחם בהן. אובדן הבושה''.

ח''כ עמיחי שיקלי (ימינה) הגיב: ''אוי לבורות, דחוף להשלים בגרות''. ח"כ שמחה רוטמן מסיעת הציונות הדתית אמר כי דברי לפיד הם ''פיגוע אסטרטגי למאבק ארוך השנים של ישראל לאימוץ ההגדרה'' של האנטישמיות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו