תנ"ך. אילוסטרציה
תנ"ך. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

רעות לרר, ראש מדרשת "עז לישראל" מדברת על חשיבות לימוד תנ"ך והעמדת מורות מצוינות בתחום לקראת השנים הבאות.

"כל שנה מגיעות לתכנית ההוראה שלנו בנות מעולות שרוצות להיות מורות לתנ"ך וחולמות להיות משמעותיות במערכת החינוך. האור בעיניים והלימוד המעמיק באווירת בית מדרש מכשיר אותן להיות מורות לתנ"ך שחפצות ללמוד וללמד. הן לומדות שיעורי תנ"ך מרתקים, מקבלות ליווי חינוכי ותורני על ידי המחנכות במדרשה ולומדות בחבורה שמחה", מספרת לערוץ 7 לרר.

"החזרה לעיסוק בלימוד התנ"ך בדורות האחרונים היא חלק מתורת ארץ ישראל, והחזרה של עם ישראל לארצו. מתוך התנ"ך עולות ומתבררות סוגיות של עם בארצו, שלטון עצמאי, היחס לתרבות זרה ועוד. אני נוהגת לומר לתלמידות שלי שכיום, כשאין לנו נבואה ישירה, דבר ה' נמצא בתנ"ך וכדי לשמוע אותו מדבר אלינו, יש להעמיק וללמוד תנ"ך מתוך יראת שמיים".

"אני מאמינה שלומדת תנ"ך מסתכלת על המציאות בעין טובה, בעומק ומתוך הבנה פנימית איך יד ה' פועלת בכל מהלך במציאות. לכן, מורה לתנ"ך שלומדת במדרשה מקבלת את הרוח הזו ואיתה יכולה לחולל שינוי של ממש אצל תלמידיה בהסתכלות במציאות ובתהליכים שמתרחשים בה ובוודאי ביחס לתנ"ך. המורות שלומדות אצלנו במדרשה זוכות להאהיב את התנ"ך והלימוד בו על התלמידות שלהן ומתארות כמה הלימוד והאווירה במדרשה היו משמעותיים להן להוראת תנ"ך".

לרר מספרת "לאחרונה קיבלתי מכתב מיסכה גבריאלי, בוגרת יקרה שלנו שכבר מלמדת במערכת החינוך. היא מתארת איך הבנות אוהבות את שיעור תורה ומצפות לו, נשארות בהפסקה כדי להמשיך לשאול שאלות, מבקשות ממנה להמשיך ללמד בין השיעורים ובסיום לימוד החומש פרצו בשירה ספונטנית של 'אשר בחר בנו מכל העמים'. את המכתב היא סיימה במילים 'אשריי שזכיתי. אשריי שזכיתי ללמד כאלה בנות מלך טהורות, ואשריי שזכיתי ללמוד ללמד בכזה מקום טהור'. ואני מוסיפה - אשרינו שזכינו בכאלה בוגרות שמפיצות את הרוח הגדולה של בית המדרש 'עז לישראל' בלימוד תנ"ך מאיר ומשמח.

עוד מעט נסיים את קריאת התורה לשנה זו ונתחיל בע"ה מבראשית, אני קוראת לכולם להתחבר לשורשים שלנו ולהתחיל מהבסיס, למצוא דרך ללמוד תנ"ך ולהתחבר לזהות היהודית לדורותיה, ולמי שחפצה בלימוד תנ"ך על מנת ללמד - אני מזמינה אותך ללמוד אצלינו במדרשה בחבורה מקסימה ולקבל כלים ואוירה להוראת תנ"ך בדור הגאולה".