נערי ncsy בביקור בישראל
נערי ncsy בביקור בישראל צילום: ללא

בתחילת השבוע סייעו נערי "ncsy מבית OU" לשיפוץ מועדון הנוער "מקום בלב" בקרית גת המיועד לבני נוער בעיר. הם לא רק שיפצו את המועדון, אלא אספו כסף לריהוט חדש.

בכל שנה בחופשת הקיץ מגיעים לישראל נערים יהודים החברים בארגון ncsy. הארגון מטיס לישראל כ-2,000 בני נוער מתוך 30,000 בני נוער הרשומים בארגון.

כאן לומדים הנערים להכיר את ארץ ישראל דרך הרגליים, סופגים ציונות והופכים לשגרירי המדינה ברחבי ארצות הברית. במהלך מבצע שומר החומות, ולפני שהגיעו לארץ, החליטו באחת הקבוצות לסייע לתושבי הדרום, הוציאו מקופות החיסכון שלהם והתרימו בקהילתם בצפון אמריקה עשרות אלפי שקלים על מנת לתמוך בערים בדרום שספגו מאות רקטות במהלך המבצע.

והנה, לאחר שאספו את הסכום הנאה מבני קהילתם בארצות הברית, הגיעו, כאמור, הנערים לקרית גת ועם הכסף הזה שיפצו את מועדון הנוער.

חונכים את המועדון המשופץ
חונכים את המועדון המשופץ צילום: ללא

מיד בתחילת הפרויקט הצטרפה עיריית קריית גת גם היא ליוזמה והקצתה סכום של 10,000 שקלים לקניית ריהוט חדש. לאחר סיום השיפוצים הפכה חצר המועדון לגן אירועים מרהיב המיועדת עבור אירועי משפחות בעיר אשר ידם אינם משגת אולם יוקרתי.

נערי ncsy בביקור בישראל
נערי ncsy בביקור בישראל צילום: ללא

ג'וש שוורץ, חניך ncsy מניו יורק, סיפר בהתרגשות: "ברגע ששמעתי על המבצע הצבאי בארץ הבנתי שחייבים לעשות משהו, בדיוק נפתחה קבוצת הוואטסאפ של המתרימים, לקחתי על עצמי להשיג 1,500 דולר כדי לסייע לתושבי הדרום. זו הייתה חוויה מדהימה, זכיתי לבנות את ארץ ישראל בידיים".

המדריך ישי חג'ג' אמר: "המועדון נמצא בשכונת מצוקה, הרעיון הוא להפוך את גינת המועדון לגן אירועים בו כל נער ונערה מהשכונה יוכלו לחגוג בר ובת מצווה ואירועים נוספים ללא עלות האולם והסובב. אני רוצה לברך את הנערים המדהימים על התרומה המרגשת שלהם. חייב גם להודות לעיריית קריית גת התומכת בנו בכל מהלך השנה ובמיוחד בפרויקט זה".

חיים פלזנר סמנכ"ל OU ישראל אמר שמדובר בחלום שהתגשם: "בני נוער מארצות הברית ומישראל העובדים יחד כתף אל כתף, מזיעים ביחד ומייצרים גינה קהילתית עבור השכונה שלהם, זהו חלום שהתגשם. הנערים סיימו את השיפוצים בטקס מרגש במעמד ראש העיר קריית גת, אבירם דהרי ואנשי OU ישראל. הטקס נערך בגן המועדון המפואר".