השר ניצן הורוביץ
השר ניצן הורוביץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתום שיח בין שר הבריאות ניצן הורוביץ ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הושגה הסכמה שתאפשר את סיום שביתת עובדי ועובדות המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים, עובדי משרד הבריאות ולשכות הבריאות המחוזיות ועובדי שירות המזון.

בשיחות בין הצדדים סוכם כי בשלב זה ועד לגיבוש תקציב המדינה יובטח כי העסקתם של עובדים אשר נקלטו במסגרת תקני הקורונה לא תופסק.

בנוסף, הבהיר שר הבריאות הורוביץ כי הנושאים שבלב המשבר, כמו גם תוספת התקנים הנדרשת למערך המנהל והמשק, יקבלו תיעדוף בדיוני התקציב מול האוצר. בעניין תוספות השכר, יו"ר ההסתדרות ידון בנושא עם הממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן במסגרת השיחות על "עסקת החבילה" במשק.

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר, "במהלך דיוני התקציב אפעל להבטיח תנאי העסקה נאותים לכלל עובדי המנהל והמשק. הנושא הזה עמד תמיד, ועומד גם כעת, בתיעדוף גבוה עבורי. כל עובדי מערכת הבריאות זכאים לעבוד בתנאים מכובדים, וכך יהיה".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הוסיף, "אני מודה לשר הבריאות שנרתם לפתור את המשבר והבין את חשיבות הנושא. מערכת הבריאות שאנחנו כל כך גאים בה, אינה יכולה להתקיים ללא עבודתם המסורה והחשובה כל כך של עובדי המנהל והמשק. אני מתחייב להמשיך לדאוג לאוכלוסייה חשובה זו, שהיא חלק בתי נפרד ממערכת הבריאות ושיש להתייחס אליה בכל הכבוד הראוי – גם בתקנים וגם בזכויות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו