הרב זלמן ברוך מלמד, ראש ישיבת בית אל ומבכירי רבני הציונות הדתית, מתייחס בראיון לערוץ 7 לשאלת היחס הראוי לממשלה הנוכחית.

"לעניות דעתי, יש מתחים בין האופוזיציה והקואליציה אבל צריך לזכור שכולנו חלק מעם ישראל וצריך לנהוג בצורה נכונה כאחים. כולנו חלק מעם ישראל והסגנון והיחס צריך להיות של אחים שחולקים, כמו המחלוקת של בית שמאי ובית הלל".

"אני גם חושב שצריכים לראות את הדברים בפרופרוציות. הדיבורים החריפים והסגנונות המתלהמים הם חיצוניים. אחר כך אנשים יושבים בועדות בצורה עניינית ודנים באמת לגופו של עניין. צריכים להפסיק את ההתלהמות ובמקום זה לשדר יחס של כבוד הדדי", מוסיף הרב מלמד.

הרב השתתף היום (חמישי) בכנס שיזם כתב העת התורני 'אסופות' יחד עם ישיבת כרם ביבנה ואיחד באופן יוצא דופן רבנים ותלמידים מכל הישיבות הציוניות ליום לימוד מיוחד לקראת שנת השמיטה.

"החיבור המאחד הזה בישיבת כרם ביבנה הוא דבר גדול מאוד, בפרט בתקופה שיש מתח בין חלקי הציבור שלנו. כשמתכנסים גוונים שונים של ישיבות וביחד עוסקים בתורה - אין דבר גדול מזה. כל כך מתאים לתשעת הימים לכנס אירוע כזה ולתקן את הקלקולים שהיו בחורבן הבית ואת שנאת החינם והפירוד שהיה בין הצדיקים. מהמהלך הזה יווצרו עוד חיבורים והאחדות תביא את בניין בית המקדש במהרה בימינו", אומר הרב מלמד.

הוא מתייחס לפילוג בעם ואומר, "זה תהליך ארוך אבל הוא יתרחש בעזרת השם. השמיטה היא דבר מחבר, כי אף אחד לא חלוק בעניין המצווה הזו וכולם רוצים לקיים אותה בצורה היותר שלמה. זו שנה מחברת ומאחדת במהות שלה ואולי בכוח הסגולה של השנה תהיה יותר אחדות בעם ישראל".

דבריו המלאים של הרב זלמן ברוך מלמד בסיום כנס 'אסופות' בישיבת כרם ביבנה: