וואטסאפ
וואטסאפ צילום: אייסטוק

וואטסאפ תשיק בימים הקרובים גרסה ניסיוניות שתאפשר שימוש באפליקציה דרך ארבעה מכשירים שונים בו זמנית, בהם מחשב או טאבלט, ללא צורך בשימוש בטלפון מחובר לאינטרנט או גם במידה והסוללה בטלפון התרוקנה והוא נכבה.

עד היום נאלצו משתמשי וואטסאפ להחזיק בהישג יד גם מכשיר טלפון מחובר לאינטרנט, גם במידה וביקשו להשתמש באפליקציה על גבי מכשירים אחרים כמו מחשב או טאבלט.

על פי הודעת וואטסאפ, הגרסה הניסיונית תושק תחילה עבור מספר קטן של משתמשים על מנת לבחון את יעילותה, ואם הניסיון יוכח כהצלחה החברה מתכוונת להשיק את השירות באופן רשמי כלל המשתמשים.

שירות ההצפנה מקצה לקצה, המוצע כיום על ידי וואטסאפ, יישאר על כנו גם בגרסה החדשה.

בפוסט שפרסמו ובו ההכרזה על השירות החדש, טענו מהנדסי פייסבוק, החברה שרכשה את וואטסאפ, כי "השינוי הצריך חשיבה מחודשת על עיצוב התוכנה של וואטסאפ, מכיוון שהגרסה הנוכחית "משתמשת באפליקציית הטלפון החכם כמכשיר הראשי, מה שהופך את הטלפון למקור העיקרי עבור כל נתוני המשתמש והמכשיר היחיד שמסוגל להצפין הודעות מקצה לקצה עבור משתמש אחר או ליזום שיחות.

''העיצוב החדש של וואטסאפ רב-התקני מסיר את המכשולים הללו, ואינו מחייב עוד שהטלפון החכם יהיה המקור העיקרי, תוך שמירה על נתוני משתמשים מסונכרנים ופרטיים בצורה חלקה ובטוחה", ציינו המהנדסים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו