ח"F אלי אבידר
ח"F אלי אבידר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

התמונות מישיבת הכנסת אתמול בבוקר הופצו לכל עבר. האופוזיציה הפילה את "חוק הדיינים." שאגות שמחה של האופוזיציה שלא היו מביישות את אוהדי איטליה עם הזכייה ביוּרוֹ.

גם אנחנו כאופוזיציה הטרלנו את הקואליציה בכנסת הקודמת. היו דיונים שנמשכו 28 שעות רצופות. הטרלנו כי הקואליציה לא רצתה להגיע עמנו לשום הסכמה, או שינויים בחוקים שהיא הביאה. חבריי ואני ניסינו להגיע להסכמות ופשרות, והקואליציה הקודמת סירבה; תוך שהיא מנצלת את הרוב העצום שעמד לרשותה.

אך יש אירוע הרבה יותר משמעותי מהמאבקים הפרלמנטריים. ממשלת השינוי, בעצם הקמתה ותִפְקוּדה, היא האירוע הפוליטי המכונן והגדול ביותר של העשורים האחרונים. ממשלה שמורכבת משמונה מפלגות, שיש בה מפלגות שמאל וימין, ובפעם הראשונה גם מפלגה ערבית, היא אירוע מכונן שאין ממנו חזרה.

מעתה לא נראה עוד תופעות בהן פוסלים מפלגות ערביות מלהשתתף בקואליציות מכל סוג שהוא. בספר "התהום" שפרסמתי ב-2011 (למי שירצה להעמיק) הסברתי שאחד הכשלים של מדינת ישראל שאנחנו איננו מבינים את האזור שבו אנחנו חיים. הבנת האזור אינה רק הבנת מדינות האזור, אלא גם הבנת אזרחינו הערבים. אנחנו לא מבינים את שותפינו, תושבי יפו, לוד, חיפה וכל עיר אחרת בישראל. אך יש גם נקודות אור. מינויו של העיתונאי מחמד מג'אדלה לפרשן בערוץ 12 הוא מהלך חשוב. הדרך ארוכה אבל אנחנו בהחלט בתנועה לכיוון הנכון.

בחזרה לפוליטיקה - גם האופוזיציה מבינה שממשלת השינוי היא אירוע מכונן. זו הסיבה שהיא מסרבת לכל סוג של שיתוף פעולה. בנוסף לכך שפעילות ההטרלה נותנת מענה לדחף לקבל "לייקים" ולהעלות סרטוני "ניצחנו". את מי הם ניצחו? את מה הם ניצחו? איזה הישג הם הביאו לבוחרים שלהם?

האופוזיציה מתנהלת ללא אידאולוגיה, מבחינתה רק הפוליטיקה חשובה, אנחנו נשאר מפוקסים במטרה. יצאנו למסע לתיקון החברה הישראלית לפני יותר משנה. הקמת ממשלת השינוי היא צעד חשוב במסע הארוך הזה.

הציבור בחר בנו. לא נאכזב אותו.
שבת שלום

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו