אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

העיתונאי יוסי ורטר סיפר בעיתון ''הארץ'' על המחמאה שקיבל היועץ המשפטי לממשלה בישיבת קבינט הקורונה, אחרי שנים שבהן כבודו נרמס על ידי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

קבינט הקורונה דן בהגבלת אירועים המוניים והחזרת התו הירוק למופעים ואולמות אירועים. היועמ"ש מנדלבליט התנגד והסביר לשרים: ''זה עניין מורכב. אי אפשר להגביל רק אותם, הם יעתרו לבג"ץ בגלל אפליה. אתקשה לנמק ההגנה על הצעד''.

על פי ורטר, בנט ניצל את המעמד כדי להחזיר למנדלבליט את כבודו שבוזה תדיר בידי האיש שאותו העמיד לדין. "אם היועץ המשפטי, שהוא אחד האנשים הכי חכמים ומנוסים כאן", הצהיר בנט, "אומר שיש מורכבות, אז הוא צודק". מנדלבליט הסמיק. הוא נשמע לוחש למשנה שלו רז נזרי: "מי היה מאמין".

בחודש הבא צפוי בנט להיפגש עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ולדברי ורטר ''בנט לא יידרש כנראה להגיש אתנן מדיני משמעותי באותו מעמד. אם כי יש במסדרונות הירושלמים מי שמדברים על אמירה אפשרית בנוגע ל'צמצום הסכסוך', הנושא שבו הוא דן בסדרת פגישות ארוכה עם ד"ר מיכה גודמן.

''זה אינו משהו שאמור להדליק את הימין, לא הופך אותו לשמאלן, אבל כן משדר רוח חיובית גם כלפי וושינגטון וגם כלפי רמאללה. תהליך מדיני עם הפלסטינים, כך או כך, לא בא בחשבון. לא בממשלה הקיימת. תכניס את המרכיב הזה לסיר, והוא יתפוצץ'', כך ורטר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו