ביידן נגד הרשתות החברתיות: "הורגות אנשים"

הנשיא האמריקני עורר סערה כאשר האשים את הרשתות החברתיות ב"הרג של אנשים" עם פרסומים מוטעים בנוגע למגפת הקורונה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ח' באב תשפ"א

ביידן נגד הרשתות החברתיות: "הורגות אנשים"-ערוץ 7
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן
Official White House Photo by Adam Schultz

האם גם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן יורחק מהרשתות החברתיות בעקבות האשמות כי הן "הורגות אנשים"? ביום שישי האשים ביידן את הרשתות החברתיות ב"הרג של בני אדם" מאחר ולטענתו הן מאפשרות לפרסם מידע מוטעה רב בנוגע לסכנות מגפת הקורונה.

במהלך מסיבת עיתונאים בזמן קצר לפני שעזב את הבית הלבן לקמפ דיוויד, נשאל ביידן "מהו המסר שיש לך לרשתות חברתיות כמו פייסבוק המפרסמות מידע שגוי על מגפת הקורונה?". התשובה של ביידן הפתיעה גם את העיתונאים בחריפותה. "הם הורגים אנשים. הם באמת עושים זאת. תראו, המגפה היחידה שיש לנו היא בין הלא מחוסנים. הם הורגים אנשים", ענה הנשיא האמריקני.

מוקדם יותר באותו יום התייחסה גם דוברת הבית הלבן, ג'ן סאקי, להאשמות כי הרשתות החברתיות מאפשרות פרסום רב של מידע שגוי בנוגע למגפת הקורונה, ובכך גורמות לסכנה מאחר ורבים מסרבים להתחסן בעקבות המידע שהם קוראים ברשתות החברתיות.

"ממשל ביידן נמצא בקשר עם פייסבוק על מנת להגביל את כמות המידע השגוי בנוגע לנגיף הקורונה והחיסונים. לכן אנו דואגים באופן קבוע שהפלטפורמות החברתיות יהיו מודעות לנרטיבים האחרונים המסוכנים לבריאות הציבור, שאנו ואמריקאים רבים אחרים רואים בכל המדיה החברתית והמסורתית. אנחנו פועלים כדי לתקשר איתם על מנת להבין טוב יותר את מדיניות האכיפה של הרשתות החברתיות", אמרה סאקי.

בפייסבוק הגיבו להאשמות של הנשיא ביידן כי הם "הורגים אנשים" וטענו כי המציאות היא הפוכה, והרשתות החברתיות למעשה מצילות חיים. "לא ניתן להסיח את דעתנו על ידי האשמות שאינן נתמכות בעובדות. העובדה היא שלמעלה משני מיליארד בני אדם צפו במידע מוסמך אודות מגפת הקורונה והחיסונים בפייסבוק, יותר מאשר בכל מקום אחר באינטרנט.

יותר מ-3.3 מיליון אמריקאים השתמשו גם בכלי איתור החיסונים שלנו כדי לברר היכן ואיך להשיג חיסון. העובדות מראות שפייסבוק מסייעת בהצלת חיים, נקודה", נכתב בהודעת פייסבוק.