לופטהנזה נוטשת את המגדר

חברת התעופה הגרמנית הודיעה כי תפסיק לברך נוסעים ב"גבירותיי ורבותיי" לטובת חלופה שאינה כוללת מגדר מיני מובהק.

ניסן צור - ערוץ 7 , ח' באב תשפ"א

לופטהנזה נוטשת את המגדר-ערוץ 7
מטוס לופטהנזה
צילום: ISTOCK

אחרי עשרות שנים בהן בירכה את הנוסעים ב"גבירותיי ורבותיי, ברוכים הבאים לטיסה", הודיעה חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה כי היא נוטשת את הברכה המסורתית ותברך את הנוסעים בברכה שאינה כוללת מגדר מיני מובהק.

בין היתר, ישתמש הצוות במטוסי לופטהנזה והחברות הנמצאות בבעלותה כמו יורוווינגס, בריסל איירליינס, חברות תעופה באוסטריה ושוויץ, בברכות כגון "ברוכים הבאים לאורחים על המטוס" או פשוט "בוקר טוב לכל הנמצאים במטוס".

בהודעת דובר לופטהנזה נמסר כי "גיוון ושוויון הם ערכי ליבה עבור החברה והתרבות הארגונית שלנו. מעכשיו אנחנו רוצים לבטא גישה זו גם בשפה שלנו, ולהראות שגיוון הוא לא רק ביטוי אלא מציאות חיה. החברה מגיבה לדיון המתקיים בצדק על זיהוי לא מגדרי מרצון ומתוך רצון להעריך את כל נוסעיה".

בראיון סוכנות הידיעות הצרפתית AFP אמר דובר לופטהנזה כי "המהלך נועד לגרום לכל הנוסעים על הסיפון להרגיש רצויים, כולל אלו שאינם מזדהים כגברים או כנשים. הצוותים מונחים לבחור ברכה הכוללת את כל הנוסעים. במקום הברכה המסורתית ישתמשו אנשים הצוות בברכה "אורחים יקרים" או "בוקר טוב / ערב טוב".

עם זאת, הוא הבהיר כי "לא אסרנו על אנשי הצוות לפנות לאורחינו כ'אדוני היקר או גברת יקרה'. מטרתנו היא לקבל את פני כולם על סיפון המטוס באופן שווה". לופטהנזה היא לא חברת התעופה הראשונה הנוטשת את המגדר המיני המסורתי, כאשר עוד לפניה עשו זאת חברת התעופה היפנית JAL, איזיג'ט וחברת התעופה אייר קנדה.