אלף נדבקים ב"פסטיבל ללא קורונה"

לפחות אלף בני אדם נדבקו בנגיף הקורונה לאחר שהשתתפו בפסטיבל שהכניסה אליו הותנתה בבדיקה שלילית או תעודת חיסון.

ניסן צור - ערוץ 7 , ח' באב תשפ"א

אלף נדבקים ב"פסטיבל ללא קורונה"-ערוץ 7
הופעה
צילום: ISTOCK

ה"פסטיבל ללא קורונה" הפך למדגרת קורונה המונית. מעל לאלף בני אדם נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה ימים ספורים לאחר שהשתתפו בפסטיבל מוזיקה שזכה לכותרת "פסטיבל ללא קורונה" בעיר אוטרכט בהולנד בתחילת חודש יולי.

מארגני הפסטיבל, שהתקיים באוויר הפתוח, הודיעו כי על מנת לקיים אירוע בטוח ללא סכנת הידבקות בנגיף, יידרש כל מבקר בפסטיבל להציג תעודת חיסון או בדיקת קורונה שלילית שעבר לפחות 40 שעות לפני ההגעה לפסטיבל.

בסופו של דבר נכחו בפסטיבל המוזיקה מעל ל-20,000 בני אדם שרקדו ושרו לאורך שעות ארוכות בתחושה כי הם מוגנים מפני הידבקות בקורונה. אלא שימים ספורים מאוחר יותר התברר כי לפחות אלף בני אדם נמצאו חיוביים לנגיף, לאחר שחשו ברע ועברו בדיקות קורונה.

לנארט ואן טריגט, דובר ועדת הבריאות של העיר אוטרכט בה התקיים הפסטיבל, סיפר ל"דיילי מייל" הבריטי כי עד עתה נמצאו 1050 נדבקים שנכחו בפסטיבל, וכי המספר עוד צפוי לעלות בימים הקרובים.

עם זאת, הוא טוען כי לא כל הנדבקים החדשים נדבקו בנגיף במהלך הפסטיבל, וחלקם נדבקו לפני או אחרי האירוע. "לא כל האנשים האלה נדבקו בפסטיבל עצמו. הם היו יכולים להידבק במהלך הנסיעה לפסטיבל, או בערב או אחרי מסיבה לפני שהם הגיעו לפסטיבל. המקרים כולם קשורים לפסטיבל, אבל אני לא יכול לומר במאה אחוז שהם כולם נדבקו בפסטיבל. מספר המקרים היה די מדהים".

הוא גם טען כי מארגני הפסטיבל טעו בכך שאפשרו למשתתפים לעבור את בדיקת הקורונה 40 שעות לפני האירוע עצמו, זמן ארוך מדי לטענתו. "התקופה הזו ארוכה מדי. חבל שזה לא רק 24 שעות לפני הפסטיבל. זה היה הרבה יותר טוב, שכן בתוך 40 שעות אנשים יכולים לעשות דברים רבים כמו לבקר חברים, ללכת לברים ולמועדונים. תוך 24 שעות אנשים יכולים לעשות פחות ולהיות בטוחים יותר", צוטט ואן טריגט ב"דיילי מייל".