חברת Novotalk מציעה, בשיתוף פעולה עם בתי החולים הדסה, טיפול ייחודי בגמגום.

זהר בארי, יו"ר החברה, מספר על הטיפול הייחודי. "היתרון של המוצר שלנו מאפשר לעבור את רוב התהליך של הטיפול בבית שלהם בנוחות ובזמן המתאים להם – ללא הפחתה מהאיכות והניסיון שהדסה מביאה איתה עד למטופל".

"זה מתבצע בעזרת מערכת שפיתחנו שיודעת לזהות מקבצי דיבור ויודעת לומר אם ביצעת אותם כמו שצריך. המערכת נותנת פידבקים קליניים און ליין ומעבירה את המטופל בכל השלבים שהיה עובר, אם היה מגיע לקליניקה של פרופ' אדלמן שבה 39 שנים מטפלים בהפרעות דיבור באנשים", הוא מוסיף.

מייסדי החברה שחלקם בעצם היו בעלי גמגום, זיהו את הטיפול הזה כמוצלח במיוחד וביקשו להפיץ את הבשורה. התגובות היו חיוביות מאוד מהרגע הראשון.

מפסיקים לפחד מהגמגום ומתחילים לדבר בחופשיות!

פרופ' כהתיה אדלמן, קלינאית תקשורת ומנהלת המכון לאודיולוגיה והפרעות בתקשורת, במרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה מסבירה על הטיפול עצמו. "יש שני חלקים לטיפול: האחד הוא עיצוב שטף הדיבור – כיצד להזיז את אברי הדיבור בצורה שתייצר יותר שטף – ואת זה מתרגלים במערכת. השני הוא הצד המחשבתי-רגשי. בגמגום אנחנו עוסקים לא רק במה שיוצא מהפה אלא בהתנסויות, ברגשות ובניסיון שנצבר לאורך השנים. כדי שהטיפול יהיה יעיל צריך להתייחס לשני החלקים הללו".

"אנחנו עושים אבחון מראש כדי לראות אם זה מתאים, אבל הטיפול מתאים כמעט לכל מי שמגמגם מגילאי 14 ומעלה ויש גם התאמה לצעירים יותר. באבחון רואים את המינון – כי רוב האנשים צריכים התייחסות גם למתן כלים כיצד לייצר דיבור שוטף יותר – אבל זקוקים גם לעזרה בצד הרגשי", היא מוסיפה.

לדבריה, "בהתחלה לומדים בצורה מאוד מוגזמת איך לדבר יותר רך וללחוץ פחות. העיקר הוא שחסכנו את הצורך להגיע וזה דבר משמעותי מאוד כי הטיפול הוא מאוד ממושך ויש צורך להיות עקבי ולתרגל לאורך זמן וזה יותר נוח בבית".

"טיפול כזה אמור להימשך כשנה. קודם כל לומדים איך לדבר נכון ואחר כך צריך ליישם את זה בחיי היום יום ולא להפסיק לתרגל. האפשרות לתרגל מהבית מעלה את המוטיבציה לעשות את זה", היא מסכמת את יתרונות הטיפול.

מפסיקים לפחד מהגמגום ומתחילים לדבר בחופשיות!