עיצוב פנים
עיצוב פנים צילום: FREEPIK

תהליך של עיצוב פנים פנטהאוזים הוא ככל הנראה מהתהליכים המרתקים בהם יוצא לנו לעסוק. שכן, תהליך של עיצוב פנים פנטהאוזים הוא תהליך בו אנחנו לא עוסקים רק בעיצוב של המרחב הפנימי בלבד, אלא אנחנו מדברים במידה רבה על האופן בו אנחנו יכולים לנצל את המרחב כולו לטובתנו.

עיצוב פנים פנטהאוזים כאילו דורש מאיתנו להעיף רגע מבט החוצה ולחשוב כיצד היינו רוצים להפוך את המרחב החיצוני והפנימי בבית לישות אחת, קוהרנטית. עיצוב פנים פנטהאוזים הוא תהליך בו אנחנו מנסים לחשוב מחוץ לקופסא כדי להיעזר בנתונים חסרי התקדים שיש לדירה שלנו להציע.

גם אם תלכו לכיוון תהליך של עיצוב פנים פנטהאוזים אותו מנהל איש מקצוע כמו אריה גולדין, בכל אופן, היינו שמחים לתת לכם כמה המלצות אותן אספנו מתוך הניסיון שלנו כדי שתרגישו חלק מהתהליך ותלמדו קצת על אופן החשיבה של מעצב, על האופן בו הוא חושב כאשר הוא ניגש לתהליך של עיצוב פנים פנטהאוזים.

עיצוב פנים פנטהאוזים מתחיל כמו עיצוב פנים לבית

אמנם, כאמור, עיצוב פנים פנטהאוזים שם דגש עצום על האופן בו הדירה עצמה משתלבת בתוך הנוף, אנחנו ניגע בזה עוד רבות בהמשך, אבל אל תשכחו כמובן כי בראש ובראשונה אנחנו מדברים על בית לכל דבר ועניין. עיצוב פנים פנטהאוזים לא מדלג על שלבים כמו בחירה נכונה של אמצעי איחסון מתאימים, בחירה של קו עיצובי לחלל כולו, התאמה של חדרים שונים לבחירות כאלו ואחרות ועוד.

מטבע הדברים, כאשר אנחנו ניגשים לתהליך של עיצוב פנים פנטהאוזים אנחנו צריכים לקחת בחשבון כי בדרך כלל העיצוב יהיה בקו יותר אורבני ופחות 'כפרי' אם אפשר לומר. אבל, עדיין, ההמלצה שלנו היא להתאים כמובן את המרחבים המשותפים לקו העיצוב הזה ובכל זאת לשמור על חמימות וביתיות מסוימת בחלקים הפנימיים יותר של הבית.

אמנם, על פניו נדמה כאילו תהליך של עיצוב פנים פנטהאוזים צריך ללכת מקיצון אחד לשני, להפוך את כל המרחב המשותף לכזה או אחר. אבל האמת היא, כי בעיננו, הבחירה הנכונה היא לבחור דווקא את המרחב האינטימי, חדר השינה, האמבטיה, למקומות אליהם הייתם רוצים לחזור בסוף יום ארוך.

יצירה של מרחבים כאלו בתוך תהליך של עיצוב פנים פנטהאוז יכולה להיווצר על ידי בחירה נכונה של תאורה מחמיאה ובחירה של פריטים 'שקטים' אנחנו קוראים להם. בין אם אלו מצעי מיטה לבנים ובין אם אלו חיפויי קיר בהירים לחדרים שתפקידם הוא לאפשר לכם, גם אם אתם חיים במגדל היוקרתי בעיר, לשמור על מידה רבה של אינטימיות.

כמובן שבנוסף, חשוב להקפיד על יצירה של מרחבים כמו חדר עבודה, חדר משחקים לילדים או לנכדים וכן הלאה, שיתנו תמורה נאותה לצרכים שלכם, הפשוטים של היום יום.

עיצוב פנים פנטהאוזים, הכניסו את הטבע אל תוך הבית

לאורך השנים בני האדם עברו מהחיים בטבע לחיים בצילם של בניינים גבוהים, כאלו המשדרים לא פעם תחושה של ניכור ושל זרות. חיים בדירה מהסוג הזה יכולים להיות מדהימים כמובן, אבל לא פעם, עיצוב לא נכון, יפה ככל שיהיה, עלול לשדר ניכור לא נעים.

לכן, ההמלצה שלנו, כאשר אנחנו מדברים על עיצוב פנים פנטהאוזים, להביא את ה- 'טבע' אל תוך הבית. אתם יכולים לעשות זאת על ידי יצירה של גן טבעי היוצא מאחת מהמרפסות בהן ניחנה הדירה. אתם יכולים לעשות זאת על ידי הנחה של עציצים ושתילים מגוונים בכל רחבי הבית, זאת על מנת שתוכלו, גם בלב האיזור העירוני, שוקק החיים, להרגיש מעט טבע.

מטבע הדברים, תהליך של עיצוב פנים פנטהאוזים מתייחס כמובן, לנוף. ההמלצה שלנו היא לעשות הכל על מנת להנכיח את הנוף כמרכז של המרחב. ניתן לעשות תהליך מהסוג הזה על ידי בחירה של פריטים ייעודיים למרפסת, בה תוכלו לשבת בחיק חברים ובני משפחה. אתם יכולים להגיע לאותה תוצאה כמובן על ידי הנחה של חלונות גדולים, מאין חלונות ראווה שיתנו תמונה פנורמית למה שמתרחש מתחת, מאין תחושה של 'מעוף הציפור'.

עיצוב פנים פנטהאוזים, התנאים הפיזיים

כמובן שצריך לשים לב, במידה ואתם מעוניינים לפתוח חלונות גדולים אל עבר הנוף, כי אתם עושים זאת בחכמה תוך ניצול התנאים הפיזיים של הבית. מה הכוונה? אם אתם יודעים כי בשעה מסוימת מגיעה בריזה מהים, שווה לייצר חלון אותו ניתן לפתוח כדי לקבל משהו ממשב האוויר הזה. אם אתם יודעים כי בשעות הבוקר מכיוון אחר מגיעה שמש חזקה, תהליך של עיצוב פנים פנטהאוזים יגיד כי זה לא המקום להניח בו חלון גדול שעלול לחמם את הבית באופן יוצא דופן.

אל תשכחו כי בדרך כלל הדירה הגבוהה היא זו שמאין 'חוטפת' את קרני השמש החזקות כמו גם את הרוחות עם בואו של החורף. כך שעלינו להיות חכמים ולחשוב איך אנחנו מצליחים למקסם את המשאבים הטבעיים העומדים לרשותינו על מנת שנוכל לשלוט על מזג האוויר בדירה בשיטות כאלו ואחרות, להן אנחנו קוראים בימים אלו 'שיטות ירוקות' שכן באלו לא מעורב חשמל המווסת את החום והקור של הבית כמובן באמצעות אנרגיה.

עיצוב פנים לבית יוקרה, הוא עיצוב פנים שלוקח בחשבון כי יש מי שיבוא לראות

כאשר אנחנו מדברים על בתים בסדר גודל כזה, כל אחד יודע, בין אם זה אני, אריה גולדין - מעצב פנים או כל אחד אחר, כי יהיה מי שיבוא לראות את הבית. אנחנו יודעים כי במידה לא מבוטלת מדובר ממש על כרטיס הביקור שלכם. לכן, יש לעצב את הבית, כמו שמעצבים כרטיס ביקור יוקרתי במיוחד.

אנחנו נבחר במקרה מהסוג הזה לעצב את הבית בקווים נקיים, העונים לצווי האופנה העדכניים ביותר. בדרך כלל נרצה לייצר תחושה מצד אחד של רוחב יד, כאילו מדובר על מרחב גדול שיכול להכיל אלפי אנשים ומוכן בכל רגע למסיבה אינסופית. אבל, כנהוג, יש משהו בבחירה נכונה של רהיטים, בין אם זה בבחירה של צבעים מונוכרומטיים, כאלו עשויים עץ וזהב, המאפשרים לנו לציין מאין מרחק שבכל זאת יש על האורחים לשמור בבית מהסוג הזה.

אל תשכחו כי בסופו של יום הכל נופל וקם על הטעם שלכם

זה לא משנה מי מעצב הפנים וזה לא משנה מה היה הקו המנחה שלאורו בחרתם ללכת. כאשר אנחנו מדברים על תהליך של עיצוב פנים לבית, בסופו של יום, הוא תלוי בטעם של אלו העתידים להתגורר בו. לכן, ההמלצה שלנו היא לעולם לא להשאיר הכל למעצב.

אתם אלו היודעים הכי טוב מה אתם אוהבים. אתם יכולים לקבל הכוונה, אבל ללא תמונות שלכם שיתנו כיוון ויביעו את הדברים אותם אתם אוהבים יהיה לכם קשה להגיע לעיצוב המדויק עבורכם.

אריה גולדין בפייסבוק