המספר נחשף: זה הסכום שהרוויח טראמפ

המגזין "פורבס": עסקיו של הנשיא לשעבר טראמפ הרוויחו 2.4 מיליארד דולר בתקופתו כנשיא. זאת לעומת משכורתו שעמדה על 400 אלף דולר בשנה

ניסן צור - ערוץ 7 , י"א באב תשפ"א

המספר נחשף: זה הסכום שהרוויח טראמפ-ערוץ 7
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

על פי הדיווח במגזין "פורבס", שניתח את עסקיו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ שהמשיכו לפעול בזמן כהונתו כנשיא ארה"ב, הרוויח טראמפ במהלך ארבע השנים שבילה בבית הלבן סכום של 2.4 מיליארד דולר.

בעיתון השיגו וניתחו מסמכים רבים שכללו את הצהרות המס, רישומי רכוש, גילויי אתיקה, ביטוחים שונים ועוד מסמכים שנגעו לתקופה בין ינואר 2017 ועד דצמבר 2020.

מניתוח המסמכים עולה כי מועדוני הגולף ואחוזות הנופש שלו הכניסו סכום של 650 מיליון דולר במהלך התקופה שלו כנשיא, כאשר גם בתי המלון ואחזקות הנדל"ן שלו הניבו רווחים יפים במהלך שהותו של טראמפ בבית הלבן.

לטענת "פורבס" הרווחים של הנשיא לשעבר היו יכולים להיות גדולים אף יותר, אלמלא מגפת הקורונה שפגעה בצורה קשה בעסקיו, בעיקר בתחומי הנופש. כזכור, במהלך מסיבת עיתונאים בבית הלבן חודש מרץ 2020 אמר טראמפ לעיתונאים כי עסקיו נפגעו בצורה קשה עקב מגפת הקורונה.

"זה פוגע בי, זה פוגע בהילטון, וזה פוגע בכל רשתות בתי המלון הגדולים בכל רחבי העולם. זה פוגע בכולם. יש מעט מאוד עסקים שמצליחים עכשיו", אמר טראמפ.

על פי הדיווחים ניסה הנשיא לשעבר למכור חלק מנכסיו שהיו פחות רווחיים, כמו בית המלון שלו בוושינגטון. לשם השוואה, שכרו השנתי של טראמפ כנשיא ארה"ב עמד על 400 אלף דולר מדי שנה, סכום פעוט בהשוואה לרווחים שהניבו לו עסקיו הפרטיים.