כ-1,600 חניכים מתנועת הנוער היהודית NCSY של ארגון ה-OU חגגו אמש (שני) בלייב פארק בראשון לציון את הקשר והחיבור שלהם למדינת ישראל.

האירוע כלל הפנינג ברביקיו ענק והופעה מרגשת של האמנים שלמה ואיתן כץ, והיווה אירוע השיא בשלושה שבועות של מחנות קיץ ברחבי הארץ, בהן התנדבו הנערים באזורים שונים בפריפריה, שיפצו מועדוני נוער ונהנו מפעילות חווייתיות ומגוון סיורים וטיולים בין אתרי מורשת היסטוריים.

באירוע השתתפו הרב הרשל שכטר ראש ישיבת Yeshiva University ופוסק ההלכה של ה-OU, הרב אבי ברמן מנכ"ל OU ישראל, הרב מיכה גרינלנד מנהל NCSY העולמית, דיוויד קטלר מנהל תכניות הקיץ של NCSY, מיץ' איידר יו״ר הוועד המנהל של ה-OU, אסתר ווליאמס אחראית OU ישראל בוועד המנהל ואישי ציבור נוספים.

יעל קווין, חניכת NCSY מקנדה, סיפרה: "בהתחלה לא האמנתי שנצליח להגיע לישראל, הקורונה גנבה לנו שנה מהחיים והייתי בטוחה שגם השנה הזו תלך לנו לאיבוד, המחנה היווה הצלה עבורנו. אני כל כך שמחה שהתאפשר לי להגיע לארץ ולהתנדב למען הקהילה בישראל ולמען תושבי הדרום שעברו תקופה קשה כל כך. תודה לאנשי NCSY על השקעה ענקית ועל מחנה מושלם".

"מדובר באלפי נערות ונערים שבאים עם המון אהבה לישראל", הסביר קובי זיאת מנהל מפעלים ארציים ב-OU ישראל. "לדוגמה, ישנה קבוצת חניכים מצפון קליפורניה ששמעו על הקשיים אותם עברו תושבי הדרום במהלך מבצע שומר החומות, שברו חסכונות, התרימו את הוריהם ואת בני הקהילה וכשהגיעו לארץ שיפצו במו ידיהם את מועדון הנוער של OU ישראל בקריית גת, כשאת החומרים לשיפוץ ואת כל הרהיטים החדשים, הם רכשו הנערים בכסף אותו הביאו עמם".

"זה כבוד גדול וגאווה גדולה לחגוג עם עם ישראל ואלפי החניכים של NCSY הנמצאים פה במחנות הקיץ של ה-OU פה הערב בראשון לציון" אומר הרב מיכה גרינלנד מנהלNCSY העולמית. "במיוחד אחרי שנת הקורונה שעברנו שבפעם הראשונה מזה 50 שנה בקיץ 2020 נערי לא הגיעו בקיץ לארץ. לאחר שנה כזו השמחה גדולה יותר וקיימת הודיה ענקית לריבונו של עולם על כך שאנחנו נמצאים פה בקיץ".

הרב אבי ברמן, מנכ"ל OU ישראל, אמר: "אחרי סימני שאלה וחששות גדולים שנגעו לקיום האירוע בשל העלייה ברמת התחלואה בחודש האחרון, כל כך מרגש לראות איך כל ההכנות שעושים לאלפי בני הנוער שבאים יחד לארץ, הופכות מחזון למציאות בצורה מדהימה, כאשר כל בני הנוער מתקבצים יחדיו בפארק רעננה ונהנים מהאווירה ומההתחברות לעם ישראל. הדבר הזה נותן להם המון השראה ומחזק מאוד את הקשר והזיקה שלהם לעם ישראל ולמדינת ישראל כשהם חוזרים לארצות המוצא".