יאיר נתניהו מתנצל בפני בוגרי קרן וקסנר

יאיר נתניהו מודה שאמירותיו המשמיצות כלפי בוגרי קרן וקסנר היו פוגעניות, לא נכונות ולא ראויות ומתחייב שלא לחזור עליהן.

ערוץ 7 , י"א באב תשפ"א

יאיר נתניהו מתנצל בפני בוגרי קרן וקסנר-ערוץ 7
יאיר נתניהו
צילום: Gili Yaari/Flash90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה לשעבר, מודה שאמירותיו המשמיצות כלפי בוגרי קרן וקסנר היו פוגעניות, לא נכונות ולא ראויות ומתחייב שלא לחזור עליהן.

העיתונאית טל שניידר פרסמה באתר זמן כי יאיר נתניהו הסיר את כל הפרסומים הפוגעניים וקרא לאחרים לעשות כמוהו ולמחוק את פרסומיו.

74 בוגרי הרווארד שלמדו במלגת קרן וקסנר הגישו תביעת לשון הרע נגד יאיר נתניהו בשל ציוצים שפורסמו על ידיו ברשתות החברתיות.

במסגרת הסכם גישור שקיבל תוקף של פסק דין, הכיר יאיר נתניהו בשקריות הפרסום והתחייב לפרסם את ההתנצלות הבאה –

"במהלך החודשים מרץ – יוני 2020 פרסמתי ברשתות החברתיות פרסומים פוגעניים כלפי בוגרי קרן וקסנר. לאחר שבדקתי את עצמי, ונוכחתי ברקע של בוגריה, אני סבור כי אמירותיי בפרסומים אלה לא היו נכונות, לא ראויות ואני מוצא לנכון להתנצל עליהן.

אני הסרתי פרסומים אלה, וקורא גם לאחרים שלא לפרסם דברים דומים ולהסיר כל העתק של פרסום שלי"

עוד התחייב יאיר נתניהו בהסכם הפשרה שלא לחזור על תוכן הפרסומים בכל פלטפורמה שהיא וכן למחוק כל פרסום שלא הוסר, ככל שימצא כזה.

מטעם התובעים נמסר: "יאיר נתניהו במשך תקופה פרסם והפיץ שקרים חמורים במהותם, קיצוניים בלשונם, והטיל רפש בעשייתו של כל אחת ואחד מבוגרי התוכנית. מדובר בבכירים בשירות הציבורי שיצאו ללמוד במוסד אקדמי מהטובים בעולם במטרה לחזור ולשרת את הציבור. דברי הדיבה שפורסמו על ידי יאיר נתניהו גרמו לנזק ממשי. ידע כל מי שמפרסם דברי שקר והסתה כלפי משרת ציבור שהוא צפוי להיתבע לדין – יהא זה אדם או ארגון – ויבחן את דבריו בטרם פרסום ולא אחרי הגשת כתב תביעה. לא נהסס להגיש תביעות נוספות כלפי כל מי שימשיך להפיץ אודותינו שקרים".