בן אנד ג'ריז ישראל: "גידול ברכישת הגלידות שלנו, אל תפסיקו"

הזכיין הישראלי של בן אנד ג'ריז: ''אנו קוראים לכולם לעמוד איתן לצידנו ולצד מאות העובדים הישראלים שעלולים להיפגע מלחצי ה-BDS העולמיים''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"א באב תשפ"א

בן אנד ג'ריז ישראל: "גידול ברכישת הגלידות שלנו, אל תפסיקו"-ערוץ 7
Ben & Jerry's
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חברת הגלידות ''בן אנד ג'ריז'' בישראל מדווחת על עלייה של 21% במכירות מאז שעות הבוקר (שלישי) וקוראים לציבור להמשיך להפעיל לחץ על מנת לבטל את ההחלטה של ''בן אנד ג'ריז'' העולמית להחרים את יהודה ושומרון.

''מאז שעות הבוקר חל גידול משמעותי ברכישת הגלידות שלנו - למעלה מ-21% מיום רגיל. אל תפסיקו", ביקש הזכיין הישראלי של בן אנד ג'ריז, ''חייבים להפעיל לחץ באמצעות כל האמצעים הדרושים על תאגיד יוניליוור, בעלי בן אנד ג'ריס העולמית, בכדי להפוך את הקערה על פיה.

''אנו קוראים לכולם לעמוד איתן לצידנו ולצד מאות העובדים הישראלים שעלולים להיפגע מלחצי ה-BDS העולמיים. כמו שהיה אתמול, כך גם היום - נמשיך למכור בכל ישראל ולכל הישראלים'', הוסיפו בחברה שמקום מושבה בבאר טוביה.

כזכור, חברת בן אנד ג'ריס העולמית הודיעה אמש כי לא תמכור יותר את הגלידות שלה "בשטחים הפלסטיניים הכבושים" ושלא תחדש את הרישיון עם הזכיין הישראלי.

מנכ"ל בן אנד ג'ריס ישראל אבי זינגר הגיב על ההחלטה בריאיון לחדשות 12 והבהיר כי הוא לא מתכוון להפסיק את המכירות ביהודה ושומרון: "לא יכול להיות שבגלל סיבות פוליטיות החברה מחליטה לפגוע, מערבת גלידה ופוליטיקה".‎

זינגר סיפר כי היה נתון ללחצים כבדים מצד בן אנד ג'ריס העולמית. "שמעתי על ההחלטה פחות או יותר יחד עם כולם", אמר זינגר, "אבל אני כבר נמצא בסדר גודל של שנה תחת לחצים ודרישות להפסיק לשווק בגדה. אני כמובן התנגדתי כל הזמן, מאז המבצע בעזה הלחצים מהחברה גדלו".

"אני לא הסכמתי להיכנע לזה ואני לא מוכן להמשיך להיכנע לזה", הדגיש מנכ"ל בן אנד ג'ריז ישראל. אני כבר 25 איתם, אני הבאתי את זה לארץ. הודיעו לי לפני שעתיים שמכיוון שאני לא מוכן לשתף פעולה בנושא הזה הם לא יאריכו לי את ההסכם בעוד שנה וחצי".

זינגר חזר והדגיש שהוא "לא מתכנן ולא מתכוון אפילו להפסיק" למכור את הגלידה ביהודה ושומרון. לדבריו, יש עוד שנה וחצי עד לסיום הסכם הזיכיון מול החברה, והוא מקווה שעד אז החברה תשנה את דעתה.

"אני מאוד מקווה שבשנה וחצי הזאת הממשלה וכל הציבור יתמוך בנו ויילחם נגד התופעה החריגה הזאת", הוא אומר. "לא יכול להיות שחברה בגלל סיבות פוליטיות מחליטה לפגוע - מערבת גלידה ופוליטיקה. במיוחד במוצר כל כך פופולרי".

זינגר מצפה מחברת יונילוויר העולמית (הבעלים של בן אנד ג'ריס העולמית) שתבין את המצב. "הרי הם מוכרים בשטחים, הם פועלים כאן יש להם מפעלים ומאות ואלפי עובדים, הם לא יכולים להתכחש למצב".

זינגר חושש שאנשים יפסיקו לרכוש את הגלידה. "למעשה זה החשש המרכזי שלי. אנשים לא מבדילים בין החברה העצמאית הישראלית לבין החברה העולמית. זה קרה בעבר כשבן אנד ג'ריס עשו פעולה שנויה במחלוקת והאשימו אותנו שאנחנו תומכים בחמאס".

"בסוף זו מלחמה של ממשלת ישראל מול החרמות וה-BDS - ואנחנו נקלענו לאמצע", הוסיף מנכ"ל החברה הישראלית. "אני מקווה שכל הציבור והגורמים הממשלתיים יתמכו בנו, והפוך - שיצרכו יותר ויילחמו בתופעה. זה מתחיל בבן אנד ג'ריס ואתה לא יודע איפה זה ייעצר. אם הציבור והממשלה לא תבין שצריך להילחם נגד זה בכל הכוח אנחנו יכולים להגיע רחוק מאוד".

שרת הפנים איילת שקד (ימינה) קראה אתמול: ״לא את הזכיין הישראלי של בן אנד ג׳ריס צריך להעניש. להפך, צריך לתת לו פרס על נחישות וציונות גאה ואמיתית״, אמרה שקד. ״את בעלי החברה, יהודים אוטואנטישמים, צריך להחרים ולפעול מולם בכל הכוח לא רק בישראל אלא גם במגרש הביתי שלהם, בארה״ב״.

״ממשלת ישראל מתכוונת לפעול נגד החברה בהתאם לחוק האמריקאי האוסר חרם על מדינת ישראל. חרם על יו״ש כמוהו כחרם על גוש דן, לא נקבל זאת ונפעל בכל האמצעים העומדים לרשותינו כדי לפגוע באותן חברות בצורה משפטית וכלכלית״, הוסיפה שרת הפנים.