ישיבות ההסדר מצטרפות לאוצר הארץ
ישיבות ההסדר מצטרפות לאוצר הארץצילום: יח"צ

שנת השמיטה העומדת בפתח מזמנת אתגרים רבים לפתחן של ישיבות רבות. הצורך באספקה קבועה של פירות וירקות לתזונת תלמידי הישיבה לצד אתגרי השמיטה מעמידים את ראשי ומנהלי הישיבות בפני דילמות האם להעדיף תוצרת חוץ, היתר מכירה, או שמא אוצר בית דין כשלכל פתרון קיימות המגבלות שלו.

ברקע עומדים האירועים הביטחוניים שנמשכים מאז מבצע שומר חומות כנגד יהודים וקריאה של בכירי הרבנים בציונות הדתית לחזק את החקלאות היהודית ולהימנע מרכישת ירקות ופירות מערבים. זאת לצד משבר הקורונה שפגע קשות בחקלאות העברית ולפיכך קיים צורך אמיתי לצרוך תוצרת מחקלאים יהודים בלבד, כאשר צרכנים רבים מבקשים להשתמש בתוצרת חקלאית מעזה או מטורקיה מתוך תחושה כי צריכת תוצרת חקלאית ממקומות אלה מעודדת טרור ופוגעת בחוסן הלאומי.

בישיבות הסדר רבות מצאו את הפתרון והצטרפו למיזם "אוצר הארץ", מיזם הנתמך על ידי רבנים רבים ומציע פירות וירקות מתוצרת יהודית בכשרות מהודרת ובאיכות גבוהה.

לרכישת מנוי לאוצר הארץ לחצו כאן

בין התומכים במיזם נמצאים הרב שמואל אליהו, הרב יעקב אריאל, הרב דב ליאור שאליהם הצטרפו מאות רבני שכונות וערים, שקוראים לציבור להצטרף לאוצר הארץ כפתרון המיטבי ביותר לשנת השמיטה. כידוע, השירות על ידי אוצר האוצר אינו כרוך בתשלום עבור הירקנים בחנויות ובשווקים שמקבלים סחורה במחירים נמוכים ביותר עבור כספם, ממשיכים להתפרנס כרגיל כבכל שנה ובאותה העת גם זוכים לקיים את אחת מהמצוות החשובות ביהדות.

אליאב סמואל מנכ"ל ישיבת ההסדר בקרית שמונה שיזם את המהלך להצטרפות הישיבות מציין כי "אנחנו מצטרפים למיזם אוצר הארץ מתוך רצון לחזק את החקלאות היהודית בארץ ישראל ומרצון לקיים הלכה למעשה את מצוות השמיטה החשובה כל כך. בנוסף לאספקה לישיבה עצמה, בשנת השמיטה תפעל בישיבה חנות של אוצר הארץ לטובת אברכי הישיבה ותושבי האזור המעוניינים בכך, מיזם שמתפתח עבור כלל הישיבות בארץ".

"אני מברך את מנהלי ישיבות ההסדר המבינים את המשמעות הכבדה של שנת השביעית", אומר מנכ"ל ארגון אוצר הארץ, איתן מאיר. "בתקופה שבה אנו עדים לעלייה התלולה בהיקף הפרעות והפיגועים של ערבים ישראלים כנגד יהודים, עלינו להתאחד יחדיו- דתיים לאומיים, חרד"לים, כיפות שקופות, מסורתיים וחילוניים ולחזק את העבודה העברית והחקלאים היהודיים שספגו פגיעה כלכלית אנושה במהלך משבר הקורונה, במקום לפרנס ולתת רוח גבית לטרור הערבי".

"אנו מצויים בימים אלה בעיצומו של קמפיין מנויים לקראת שנת השמיטה וחודשיים לפני תחילת שנת השמיטה ההכנות בשיאן, ועל הציבור להבין כי שנת השמיטה נמצאת ממש בפתח ואני קורא לציבור להזדרז ולעשות מנוי בהקדם. ראוי לציין כי השירות אינו כרוך בתשלום עבור הירקנים בחנויות ובשווקים שמקבלים סחורה במחירים מעולים עבור כספם וגם זוכים לקיים את אחת מהמצוות החשובות ביותר ביהדות". עוד מדגיש מאיר כי "באוצר הארץ אנחנו מכינים לך את התוצרת החקלאית הטובה והאיכותית עם השירות הטוב ביותר, והיום יותר מתמיד, חשוב לקנות תוצרת חקלאות יהודית; זה מחזק את החקלאים ומחזק את הארץ, שנת השמיטה פותחת בפנינו הזדמנות יוצאת דופן לחזק את החקלאות היהודית.

"אנו יודעים כי מצוות יישוב והאחיזה בארץ שקולה כנגד כל המצוות ולא בכדי שכן מדובר כאן במצווה שמשלבת בתוכה ערכים יהודיים מוצקים של התיישבות, אדמה ולאומיות, סולידריות חברתית ותמיכה בחוליות החלשות בחברה, וכמובן את עולם התורה וההלכה".

רוצים לעשות מנוי לאוצר הארץ? לחצו כאן