הרמטכ"ל כוכבי: נגיב ונתקוף על כל הפרת ריבונות

הרמטכ״ל, רא״ל אביב כוכבי, על ירי הרקטות מלבנון: "אנחנו לא מתכוונים לאפשר ירי מהסוג שהיה לפנות בוקר לעבר ישובי הצפון".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"א באב תשפ"א

הרמטכ״ל, רא״ל אביב כוכבי, ביקר היום (שלישי) בפיקוד צפון וקיבל לידיו את התובנות מ"בוחן פצ''ן" הבודק את גדודי היבשה ומוכנותם למערכה הבאה בלבנון.

כוכבי הגיב לירי הרקטות בלילה האחרון מלבנון לכיוון ישראל, ואמר: ״מדינת לבנון נמצאת בתהליך של קריסה, לחיזבאללה יש חלק משמעותי בקריסה הזו. עם זאת, אנחנו לא מתכוונים לאפשר ירי מהסוג שהיה לפנות בוקר לעבר ישובי הצפון. אנחנו נגיב ונתקוף, באופן גלוי או חשאי על כל הפרת ריבונות מלבנון״.

כאמור, בלילה שוגרו שתי רקטות מלבנון אל שטח ישראל. אחת מהן יורטה והשנייה נפלה בשטח פתוח. איש לא נפגע ולא ידוע על נזק. לפי הערכות בצה"ל, גורמים פלסטינים בלבנון אחראים לירי. בתגובה ירו תותחים של צה"ל פגזים לעבר דרום לבנון.

ראש הממשלה נפתלי בנט שהגיע למעלות עם שר התקשורת יועז הנדל כדי לחנוך פריסת סיבים אופטיים בעיר, אמר: "רקטות נורו מלבנון לעבר ישראל וצה"ל תקף בחזרה. אני אומר זאת בצורה חדה וברורה: לא נאפשר פגיעה בריבונות ישראל ובביטחון ישראל. מי שינסה לפגוע בנו - ישלם מחיר כואב.

''אנחנו פועלים כל הזמן, יומם ולילה, בכל הזירות, ונמשיך בכך. לבנון נמצאת על סף קריסה כמו כל מדינה שאיראן מתבססת בה. אזרחי לבנון נלקחו כבני ערובה של חמינאי ונסראללה לטובת אינטרסים איראניים. זה מצער, אבל לא נקבל זליגה של המצב בלבנון לתוך ישראל", הוסיף בנט.