דגי זהב ענקיים השתלטו על האגם

דגי זהב לא חייבים להיות קטנים וחמודים- דגי זהב ענקיים משתלטים על אגמים בארה"ב והרשויות מבקשות מהאזרחים לא להשליך דגי זהב לאגמים

מתנאל ראט , י"א באב תשפ"א

דגי זהב ענקיים השתלטו על האגם-ערוץ 7
נראים יותר חמודים באקווריום
צילום: iStock

הרשויות במדינת מינסוטה בארה"ב יצאו השבוע בהודעה מיוחדת לאזרחים להפסיק להשליך את דגי הזהב שלהם לאגם. הרקע להודעה הם אלפי דגי זהב ענקיים שנמצאו באגמים באזור והפרו את האיזון האקולוגי בתוכם.

אנחנו אולי רגילים לראות דגי זהב באורך של סנטימטרים בודדים, אבל זה רק מכיוון שהם גדלים בתוך אקווריום קטן יחסית. דגי זהב ש"מוחזרים לטבע" ומועברים לאגמים, מצליחים לגדול עד לאורך של עשרות סנטימטרים ולמשקל של כ5 ק"ג.

בהודעה ששלחה העיר ברנסויל ברשתות החברתיות היא הזהירה את התושבים שדגי הזהב שחוזרים לאגמים "גדלים יותר ממה שאתם חושבים" ושהם גם פוגעים באיכות מי השתייה. יחד עם ההודעה נשלחו גם מספר תמונות של דגי זהב גדולים במיוחד שנמצאו באגמים, לאחר שבשנה החולפת הם הוציאו כמאה אלף דגי זהב מתוכם.

בעקבות התופעה, מחלקת הדיג והטבע של ארצות הברית פרסמה הוראות לתושבים על "איך להיפרד מדג הזהב שלכם". במסמך, הם הפצירו בתושבים לא להחזיר דגי זהב לטבע אלא לחפש אדם אחר שיוכל לטפל בהם בביתו בתוך אקווריום.

אז בפעם הבאה שאתם פוגשים בדג זהב באקווריום, תזכרו שמדובר רק בגירסה הקטנה והנחמדה שלו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!