עצרת אגף המודיעין בנגב
עצרת אגף המודיעין בנגב צילום: דובר צה"ל

העצרת השנתית של אגף המודיעין התקיימה בסימן מעבר צה"ל לנגב. במהלך היום (ג׳) סיירו אלפים ממשרתי אגף המודיעין באתרים שונים בנגב, הכירו ולמדו את האזור ומורשתו.

את היום חתמו המשרתים בעצרת המרכזית בבאר שבע, במעמד שר הביטחון בני גנץ, ראש המטה הכללי רב-אלוף אביב כוכבי, ראש אגף המודיעין אלוף תמיר הימן, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ, בכירים ומפקדים נוספים.

מעבר צה״ל לנגב הינו מהלך לאומי בעל חשיבות עליונה אשר מאפשר גם תנופת תשתיות משמעותית עבור יחידות צה״ל. המעבר מאפשר לפתח את הפריפריה ולפנות שטחי מסחר ומגורים במרכז הארץ ובכך משפיע על החברה הישראלית והכלכלה בהתאם לסדרי העדיפות הלאומיים.

בסיום העצרת האגפית, חולקו פרסים לפרויקטים חברתיים שעוסקים, בין היתר, בלימוד בפריפריה, בפיתוח טכנולוגיות ובנושאים נוספים.

צה״ל נערך להעביר בשנים הקרובות בסיסים ויחידות נוספות לנגב בהם בית הספר למקצועות המודיעין, בית הספר למקצועות המחשב, קרית התקשוב, קרית המודיעין ועוד.

השר גנץ אמר בעצרת: "צה"ל היה חלוץ בהורדת בסיסים ויחידות רבות לנגב, ובשנים האחרונות אנו מאיצים את התהליך ופועלים כדי להוריד יחידות טכנולוגיות ובהן יחידות אמ"ן לכאן. אנו מחויבים לכך שכל התהליכים הנדרשים יותנעו, והחזון יהפוך למציאות. לצורך הגשמתו – נייצר את התנאים לכך שמי שמשרת ומתגורר כאן יעשה זאת קודם כל מטעם של שליחות אבל לא יצטרך להסתפק בשליחות ובציונות בלבד: נחזק את מערכת הבריאות, ומערכת החינוך. נשדרג את התעסוקה. נעצים את הביטחון האישי. ונקבע ונדע כי מדינת ישראל כולה תצטרך להתגייס לצורך כך''.

גנץ הבטיח: ''נשפר את התשתיות ואת מערכת התחבורה, נבטיח הגעת רכבת לקרית המודיעין, כדי להזניק את איכות חייהם של המשרתים כאן, כמו של התושבים כולם. חשוב לנו לתת לכם את כל התנאים להישאר במערכת, ולהמשיך להתקדם בה".

הרמטכ''ל כוכבי אמר בעצרת: ״בשנים האחרונות, אגף המודיעין נמצא לא רק בשדה הקרב, אלא נמצא בפעולות חשאיות, התקפיות, והוא גם קו ההגנה הראשון. המודיעין הופך את היכולות שלנו הרבה יותר מוסריות, כי אנחנו יודעים בדיוק איך להפעיל את הכוח. זה ארגון שלאורך כל השנים השתנה, המציא את עצמו מחדש, ושימש כמודל לחיקוי לארגונים בארץ ובעולם.

''הערב, אנחנו לא במקרה מקיימים העצרת בנגב ואני שמח שאנחנו עוברים לנגב. שליש מצה"ל כבר נמצא בנגב וחלקים רבים עוד עתידים לעבור גם הם. החזון של מדינת ישראל הוא להעצים ולהעשיר את הנגב והחזון של צה"ל הוא לקחת חלק בפרויקט הלאומי הזה - ואני מחוייב לו באופן אישי״.

ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן, אמר: "משרתי אמ״ן, כפי שנדרש מגוף שבו משרתים מיטב הבנות והבנים במדינה מצופה מאיתנו להיות בחוד החנית. בהיבט המבצעי הוכחתם את זה במבצע האחרון. גם בהשלמת החזון הלאומי של המעבר לנגב, נכון שאמ"ן יהיה חלוץ.

''העצרת השנה היא בסימן הנגב, ובעיקר בסימן מעבר אמ"ן לנגב. התהליך הזה הוא מהאבנים המרכזיות בבניין הכוח של אמ״ן. מדובר בהגשמה הלכה למעשה של ערכים ציוניים ולאומיים, של יישוב הנגב ושל חיזוק הפריפריה של מדינת ישראל".