יוסי דגן לבנט: תודיע שאין הקפאת בנייה

ראש מועצת שומרון מבהיר לראש הממשלה שייאבק בכל הקפאת בנייה ביו"ש. לשכת בנט: "לא הייתה שום דרישה אמריקנית בנושא".

ערוץ 7 , י"א באב תשפ"א

יוסי דגן לבנט: תודיע שאין הקפאת בנייה-ערוץ 7
יוסי דגן
צילום: Flash90

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב לדיווח ולפיו ממשלת ישראל בלחץ הממשל בארה"ב הסכימה לדחיית ישיבת מועצת התכנון העליונה המעניקה אישורי בנייה ביהודה ושומרון.

"‏אני קורא לראש הממשלה נפתלי בנט להבהיר בצורה חד משמעית כי הממשלה בראשותו לא תעשה שום סוג של הקפאת בנייה ביהודה ושומרון ובירושלים", אומר דגן.

לדבריו, "כחצי מיליון אזרחים המתגוררים ביהודה ושומרון ועוד ארבע מאות אלף המתגוררים במזרח וצפון ירושלים הם לא סוג ב' במדינה הזו, וירושלים ויהודה ושומרון זה לב מדינת ישראל וחובה על כל ממשלה לבנות אותם. אני מקווה שהדיווח לא נכון וקורא לראש הממשלה להבהיר זאת ולאשר בניה".

דגן הוסיף כי "התירוץ והטיעון על הלחץ האמריקני לא תפס ולא היה נכון בממשלות הקודמות בראשותו של בנימין נתניהו - ובאותה מידה בדיוק הם לא נכונים בממשלה בראשותו של נפתלי בנט. כפי שגם אני אישית וכל ההתיישבות וכל המחנה הלאומי נאבקנו בעוז כנגד כל הקפאת בנייה בממשלות הקודמות - נאבק במלוא העוז כולנו ונעמוד כחומה בצורה כדי שלא תהיה שום סוג של הקפאת בנייה ביהודה ושומרון ובירושלים ממשלה הזו.

"הציבור בישראל מצפה לתנופת בנייה גם בממשלה הזו, גם בממשל הזה, הכדור מעולם לא היה בידי וושינגטון הוא תמיד היה ונמצא ויהיה בירושלים, אצל ראש הממשלה" - הבהיר דגן.

לשכת ראש הממשלה מסרה בתגובה: "לא הייתה שום דרישה אמריקנית בנושא. מועצת התכנון לא התכנסה מאז חודש ינואר. ראש הממשלה בכל החודשים האלו לא היה נפתלי בנט".