מפגין פצוע
מפגין פצוע צילום: קומי אורי

שניים מתושבי גבעת קומי אורי בשומרון נפצעו קל באירוע אלים עם מעורבות שוטרים, וטופלו על ידי צוות של מגן דוד אדום.

על פי התושבים, אזרח שהגיע למקום כדי לתעד את המצור המשטרתי על הגבעה, הותקף באלימות בידי שוטרי מג"ב שמנעו ממנו לתעד את התקיפה.

במשמר הגבול אמרו כי הלוחמים הותקפו בידי תושבים אחרי שדרשו מאחד מהם לעזוב את המקום. אחד הלוחמים זרק רימון הלם לאחר שלדבריו חש סכנה לחייו.

אהרון גוזלן, תושב קומי אורי שהיה בדרכו לבית הכנסת שבגבעה, חש לתעד את האירוע, אולם השוטרים החלו לתקוף אף אותו, השכיבו אותו לרצפה, הצמידו את קת הרובה לחזהו ואיימו עליו לבל יעז לקום מן הרצפה. צוות מד"א הגיע לשטח ומעניק לגוזלן טיפול רפואי לאחריו יוחלט האם לפנותו לבית החולים.

גוזלן, תושב הגבעה שהותקף, סיפר: "הלכתי לבית הכנסת בגבעה להתפלל תפילת ערבית ופתאום שמעתי צעקות "אי אי, תוקפים אותי".

''חשתי למקום לתעד את האירוע, ופתאום קפץ עלי שוטר מג"ב וקיפל אותי לרצפה תוך שהוא מצמיד את קנה הרובה לחזי ומאיים עלי לבל אעז לקום מן הרצפה. "ביקשתי ממנו שיפסיק לתקוף אותי, ואם עברתי עבירה שיעצור אותי, אך הוא לא חדל להפסיק להכות אותי. התנכלות המשטרה לגבעה היא חסרת כל גבול ופרופורציה", הוסיף.

בעקבות אירוע התקיפה, חשו למקום עשרות תושבים מיצהר שמוחים כעת בפתח הגבעה כנגד המצור והאלימות.

ח"כ איתמר בן גביר מסיעת הציונות הדתית הגיב: ''משהו לא טוב עובר על המשטרה בקומי אורי. במקום לשלוח השוטרים ללוד ורמלה שולחים אותם להתעמת עם תושבים תמימים''.

מהישוב יצהר נמסר: ''אנו קוראים למח"ש לחקור בהקדם את הטענות הקשות לאלימות שוטרים בקומי אורי. צו האלוף שמוטל על הגבעה צריך היה להיות מוסר כבר מזמן ויפה שעה אחת קודם''.

צילום: קומי אורי