בפתח הישיבה: גלידת בן אנד ג'ריס

מועצת יש"ע קיימה ישיבה בנושא פריסת הסיבים ביו"ש יחד עם שר התקשורת יועז הנדל ופתחה אותה במחווה לנציגות הישראלית של חברת הגלידות.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ב באב תשפ"א

שר התקשורת יועז הנדל נפגש בצהריים (רביעי) עם ראשי מועצת יש"ע וסיפר על פריסת הסיבים וכיסויי הקליטה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

בפתח הישיבה, טעמו השר, ראש מועצת יש"ע דוד אלחייני וראשי הרשויות ביו"ש גלידות מתוצרת 'בן אנד ג'ריס' הישראלית, כדי לחזק את המפעל במאבקו מול החברה האמריקנית שהחליטה להחרים את יהודה ושומרון.

מוקדם יותר שרת הפנים, איילת שקד, הגיעה למפעל בן אנד ג׳ריס הישראלי כדי לחזק את הבעלים והמנכ''ל, אבי זינגר, שמסרב לציית להחלטת בן אנד ג׳ריס העולמית להחרים את יהודה ושומרון.

שקד אמרה כי ״לא את בן אנד ג׳ריס הישראלי צריך להחרים - הפוך. צריך לקנות בן אנד ג׳ריס בישראל. אבי זינגר המנכ״ל של בן אנד ג׳ריס ישראל נלחם כבר כמה שנים מלחמת חורמה נגד ארגוני ה-BDS. הוא מסרב לקבל את התנאי של בן אנד ג׳ריס העולמי, להחרים חלקים מישראל, ואנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להפוך את ההחלטה שלהם.

''צריך להילחם בבן אנד ג׳ריס האמריקאי", הסבירה שקד וסיפרה: ''אנחנו פועלים מול גורמים יהודיים, קהילות אוונגליסטים ותומכי ישראל בארה״ב ששם יחרימו את הגלידה של בן אנד ג׳ריס עד שהם לא ישנו את ההחלטה הבזויה שלהם.

''ההנהלה של בן אנד ג׳ריס העולמי בחרה ללקק לטרור ולארגונים אנטישמים במקום להיות נאמנה לזכיין ישראלי שכבר שנים רבות מהווה מופת ודוגמה ליצרן ישראלי''.

שרת הפנים הבטיחה כי ''ממשלת ישראל תעשה כל מה שהיא יכולה במישור המשפטי, הצרכני והדיפלומטי נגד היצרן האמריקאי על מנת לשנות את ההחלטה הזו.

''אני קוראת לאזרחי ישראל - את בן אנד ג׳ריס הישראלי צריך להמשיך לקנות, המפעל הזה מעסיק 160 עובדים ועוד הרבה משקים חקלאיים באזור. יש לנו שנה וחצי לשנות את ההחלטה האנטישמית הזו״, כך שקד.