בג"ץ עינות ענר: עמותות שמאל לוחצות - רק כדי להרוס

יהודה שהרבני, רכז השטח בתנועת 'אם תרצו', מספר באולפן ערוץ 7 מדוע הוא אינו אופטימי בנוגע לפסיקת בג"ץ בנושא 'עינות ענר' בבנימין.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ב באב תשפ"א

יהודה שהרבני, רכז השטח בתנועת 'אם תרצו', נכח היום (רביעי) באולם בית המשפט העליון שדן בעתירת עמותות שמאל נגד 'עינות ענר' ליד נריה ודחה את ההכרעה על מנת לתת למדינה זמן נוסף להציג את עמדתה.

עמותות השמאל דורשות להרוס את פארק המעיינות ליד נריה בבנימין, הכולל 7 מעיינות ופנינות טבע. בעקבות התערבות שרי הממשלה בהווה וחברי הכנסת אז - איילת שקד ומתן כהנא, עמדת המדינה בבג"ץ היא שלא להרוס את שמורת הטבע.

שהרבני מספר בשיחה באולפן ערוץ 7 כיצד בכלל הגיע הנושא לבית המשפט. "בשנת 2014 לאחר רצח שלושת הנערים, ירדו צעירי נריה למקום ולהקים אנדרטה לזכר הנערים והגיעו לשם גם יהודים וגם ערבים ונהנו מהמקום. בשנת 2016 ארגוני 'יש דין' ו'עמק שווה' לא אהבו את ההטרוגניה הזו ליד נריה והגישו עתירה לבג"ץ כדי להרוס את המקום. המדינה אמנם היתה נגד, אבל ארגוני השמאל הצליחו לאשר הרס חלקי. כל המצב הזה קורה בגלל הלחץ של ארגוני השמאל. בג"ץ הרי בכלל לא היה אמור להתערב בנושא הזה".

לדבריו, קשה לו להאמין שבג"ץ יצדד בהתיישבות. "כשאתה רואה את ההתייחסות של השופטים לצדדים, היא אינה שיוויונית ומה שהוחלט הוא שיורידו את כל הפרסום של המעיינות מהדף של מועצת בנימין ובג"ץ גם לא דחה את העתירה אלא אמר שימשיך לדון על הנושא".

"אני לא יודע מה יחליט בג"ץ אבל הלך הרוח שלו אינו בעד התיישבות יהודית ביהודה ושומרון. הוא לא ישמח לראות מעיינות ובתים שקמים. אחרי שהסירו את הספסלים והמבנה סביר שפחות אנשים יגיעו. אניכן מקווה שבג"ץ יחליט שלא להרוס את זה, אבל אינני אופטימי", הוא מסכם.