הצעת החוק שנתניהו הפיל לכצל'ה

חבר הכנסת לשעבר כצל'ה מגיב לפרסום לפיו מחבל גרם לשריפה בגוש עציון ונזכר בהצעת החוק שלו שנתניהו הפיל בזמנו פעם אחר פעם.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב באב תשפ"א

הצעת החוק שנתניהו הפיל לכצל'ה-ערוץ 7
יעקב כ"ץ (כצל'ה)
צילום: יונתן זינדל

חבר הכנסת לשעבר יעקב (כצל'ה) כץ מגיב לפרסום בצהריים (רביעי) לפיו מחבל גרם לשריפה בגוש עציון במספר נקודות הסמוכות ליישוב הר גילה.

תושב שזיהה את המחבל דיווח למחלקת הקרקעות של המועצה האזורית גוש עציון, שהזעיקה את כוחות הביטחון. הכוחות הגיעו יחד עם פקח הקרקעות של גוש עציון והחלו במרדף שארך כחצי שעה וכשלאחריו נתפס מחבל אחד, ברכבו נתפסו מיכל בנזין, סכין ומיכל גז מדמיע.

"בכל פעם שיש שריפה, מובן כמעט מאליו שמדובר בהצתה על רק לאומני", הגיב כצל'ה. "בכל פעם שיש שריפה, כמו ההצתה הלאומנית שפורסמה כעת, אני נזכר איך נתניהו הפיל שוב ושוב את הצעת החוק שהגשתי שוב ושוב במליאה לעונש מינימום למחבלים מציתים".

אחרי כצל'ה ניסה גם יו"ר ועדת החוקה דאז ח"כ ניסן סלומינסקי, להגיש הצעת חוק דומה זאת על רקע גל השריפות ברחבי ישראל. על פי הצעת החוק העונש על עבירת הצתה לא יפחת מחמישית העונש המרבי, דהיינו בין 3 ל-4 שנים. כמו כן בית המשפט יוכל לקנוס את עובר העבירה על מנת להבטיח יתר הרתעה.

"הנזק שנגרם בימים אלו מההצתות הוא בלתי נתפש בהיקפו. הענישה כיום לא קובעת עונשי מינימום וגם לא קנס כספי ולכן יש צורך מיידי בתיקון החוק וחיזוק ההרתעה. אני מאוד מקווה שלפחות החמרת הענישה תעצור את הטירוף שאנו מצויים בו בימים האחרונים", אמר אז סלומיאנסקי.