מוסי רז: לא תהיה בניה ב-E-1

ח"כ מוסי רז משוכנע שהדיונים על בניה בין מעלה אדומים לירושלים לא יביאו ליותר מהקפאת הרעיון: "לא יצאנו מדעתנו. התכנית פוגעת באינטרס הישראלי".

תגיות: מוסי רז E1
שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ב באב תשפ"א

מוסי רז: לא תהיה בניה ב-E-1-ערוץ 7
מוסי רז
צילום: Gili Yaari / Flash90

הדיונים שהחלו סביב ההיתכנות לבניה ישראלית באיזור E-1 שבין ירושלים למעלה אדומים לא מרשימים את חבר הכנסת מוסי רז ממרצ שקובע נחרצות כי בניה שכזו לא תהיה.

"לא יצאנו מדעתנו", אומר חבר הכנסת רז בהתייחסות לאפשרות שאכן יוחל בבנייה ישראלית באזור זה. "זו תכנית גרנדיוזית שמהווה פגיעה אדירה באינטרסים של מדינת ישראל, תכנית שגם נתניהו לא קידם אותה וגם הממשלה הנוכחית לא תקדם אותה".

על הדיונים סביב האפשרות לבניה באזור הוא מפטיר: "יש דיונים, בסדר, והדיונים יסתיימו בכך שלא בונים שם. תהיה הקפאה של הבניה. אני לא יכול להעלות על דעתי אפשרות אחרת. יש בזה גם פגיעה ברעיון שתי המדינות, גם פגיעה באינטרסים הביטחוניים והכלכליים של מדינת ישראל וגם פגיעה סביבתית. זו פגיעה בכל דבר ולא במקרה ממשלות נתניהו במשך 15 שנה לא קידמו את זה וגם הממשלה הזו שונה 10 מעלות ימינה מממשלת נתניהו היא לא 100 מעלות מממשלת נתניהו והיא לא תקדם את זה".

האם העמדה הזו שאותה מציג חבר הכנסת רז מייצגת את כלל מפלגות השמאל שבממשלה? "מה שמוסכם הוא שלא עושים דברים לא מוסכמים, וזה דבר בלתי מוסכם", משיב רז.

בהזדמנות זו ביקשנו את התייחסותו של חבר הכנסת רז לאירוע נוסף שמתרחש באזור מעלה אדומים, סוגיית חאן אל אחמר והדיווח על הסדר מתרקם להעתקת התושבים בתמורה למעמד של תושבות. רז אינו יודע מניין צץ העניין. "לא ידוע לי מאיפה הביאו את עניין מעמד התושבות. אני לא חושב שצריך להעתיק את חאן אל אחמר. הם יושבים שם עשרות שנים וכמו שממשלת נתניהו לא העתיקה גם אנחנו לא צריכים להעתיק".