רנה שנרב
רנה שנרב צילום: באדיבות המשפחה

השבוע תתקיים אזכרתה של הנערה רִנה שנרב הי"ד. שנתיים בלבד עברו מאז אותו יום שישי שהתחיל רגיל והשתנה ברגע אחד, כשמטען חבלה גדול התפוצץ על בני משפחת שנרב שהיו במעיין ליד דולב. רנה נרצחה במקום, אביה ואחיה נפצעו קשה.

רנה היתה נערה מאירת פנים ומלאה בחסד, משפחתה וחברותיה בחרו להנציח את זכרה בהוספת טוב – "המחבלים הארורים חשבו שיצליחו לנצח אותנו, אבל אנחנו מוסיפים טוב, מוסיפים חיים, מוסיפים חסד" אמרו כבר בשבעה משפחתה של רנה, שהחליטה יחד עם חברותיה להקים את עמותת "קול רנה", לזכרה.

מאות מתנדבות ומתנדבים מכל הארץ הצטרפו לפעילות העמותה במהלך השנתיים האחרונות, הקימו מיזמי חסד רבים בין היתר רשת חנויות יד שניה במחיר סמלי של שקל לפריט באיכות טובה, הקמת מעיינות ופינות חמד ברחבי הארץ, הפעלת שולחנות שבת קהילתיים לאנשים נזקקים, מיזם שידוכים ענק, הקמת מדרשות ומוקדי שיעורי תורה שבועיים ועוד.

בואו להיות שותפים בהנצחת זכרה של רנה שנרב הי"ד

על פעילות העמותה זכה אביה של רנה, הרב איתן שנרב, להשיא משואה בטקס הדלקת המשואות הממלכתי בהר הרצל השנה.

בימים האחרונים התאחדו שורה של חברי כנסת – מהקואליציה ומהאופוזיציה - בקריאה נרגשת לציבור לקחת חלק בפעילות החסד של העמותה. חברי הכנסת הודו למאות המתנדבים על מעצמת החסד שהקימו בפרק זמן קצר של שנתיים, וברכו את העמותה להמשך עשייה משמעותית.

בימים ראשון ושני הקרובים תצא העמותה במבצע גיוס המונים – "מתעצמים ברנה", וקוראים לציבור להיות שותפים ולתמוך במעשיי החסד של העמותה שהולכים ומתעצמים בפריסה ארצית. "עיזרו לנו להמשיך את הקול של רנה" אומר מנכ"ל עמותת 'קול רנה' מתניה שנרב "אחרי שנתיים של פעילות שהתרחבה למימדים עצומים – אנחנו מבקשים כעת את העזרה שלכם להמשיך ולהגדיל את מעגלי החסד והטוב בכל רחבי הארץ"

בואו להיות שותפים בהנצחת זכרה של רנה שנרב הי"ד