שילי ווסטלנד ז"ל
שילי ווסטלנד ז"לצילום: התנועה הקיבוצית

הצוערת שי-לי ווסטלנד ז״ל אשר נפטרה במהלך ההכשרה בבה"ד 1 לא זכתה לעמוד על רחבת המסדרים בטקס סיום קורס הקצינים.

ראש אגף כח האדם, האלוף יניב עשור, נאם בטקס והזכיר את חסרונה: ״במעמד זה, שורותינו אינן שלמות. בולט חסרונה של שַׁי־לִי ווסטלנד זכרה לברכה, אשר נפטרה לדאבון ליבנו במהלך ההכשרה, והיא עוד לא בת 22.

"בחורה מוכשרת ומלאת חיים", תיאר עשור. ''שַׁי־לִי ואני הגענו מ'אותו הכפר', שנינו גדלנו בעוטף עזה שבדרום, היא בניר עוז ואני במבטחים, שנינו התגייסנו לצה"ל מתוך תחושת שליחות עצומה ורצון לתרום, היא לחיל האוויר ואני לגולני, לשנינו היתה שאיפה משותפת להפוך לקצינים ולמפקדים בצה"ל.

האלוף המשיך: ''לדאבון לבי, שאיפתה של שי-לי התממשה רק לאחר נפילתה, ואת סיכת הקצין היא לא תזכה לענוד. שַׁי־לִי הייתה חיילת שכיבדה כל אדם, שראתה בו את הטוב, שחיוכה הקורן ונועם הליכותיה הפיצו אור ורוח טובה אל כל סובביה.

''ואתם, חבריה לקורס, ראו במותה ציווי- הרבו את הטוב לזכרה, הפיצו אור, הקרינו אופטימיות לסובבים אתכם וחנכו את חייליכם לאהבת הזולת ברוחה. אנחנו נוצרים בכאב את זכרה ומחזקים את משפחתה היקרה״, אמר ראש אכ"א בטקס.

יניב עשור
יניב עשורצילום: דובר צה"ל

יפעת ווסטלנד, אימה של הצוערת שי-לי בת ה-21 שמתה לאחר שהתמוטטה בקורס קצינים, סיפרה לאחר מותה כי בתה החליטה ללכת לקצונה כמעט חודשיים לפני שחרור. "היא מאוד התרגשה ואנחנו היינו מאוד גאים בה. אנחנו יודעים שמהיום החיים שלנו ישתנו לגמרי – נפער לנו חור בלב ובחיים. היא תחסר לכולם".

עוד סיפרה האם כי "שי-לי הייתה בחורה מדהימה. היא בחורה שהצליחה למגנט אחריה כל כך הרבה חברים מכל קצוות הארץ, ולא ידענו עד כמה יש לה כל כך הרבה חברים. גם המפקדים שלה העריכו אותה כל כך בבסיס חצרים. היא למדה בטכני של חיל האוויר, ויש לה גם מלא חברים מהטכני שהגיעו כשנודע להם על האסון שקרה לנו".

שי-לי למדה לפני השירות במגמת חשמל בטכני בבאר שבע. אחר כך המשיכה ללימודי הנדסת חשמל ודחתה את השירות בשנתיים. אחרי שהיא סיימה י"ד התגייסה, ושובצה באגף הטכני בסיס חצרים. "היא מאוד מאוד אהבה את השירות שלה באגף הטכני. היא הייתה אמורה לקבל את סיכת המ"מ ב20- ביולי ואחר כך להשלמה חילית לעוד שלושה חודשים", סיפרה אימה.

האם יפעת שיתפה: "היא מאוד התרגשה לצאת לקצונה. באותו יום לקחתי אותה לבסיס לבה"ד 1 והיא הייתה שמחה ומבסוטית. זו הייתה הפעם האחרונה שדיברנו ושהיינו יחד. החברים פשוט המומים. הם לא מבינים שלא יראו יותר את שי-לי. היא הייתה מגנט אנושי. היא תחסר לכולם, גם לכל הקיבוץ, זו אבדה גדולה ואסון גדול. כולם פשוט המומים, אין מילים אחרות".