בנט עקץ את נתניהו בטקס בבית הנשיא: "כיום הקשר חזק"

ראש הממשלה בנט נאם בבית הנשיא: "הקשר בין הנשיא לראש הממשלה ידע לאורך השנים עליות ומורדות, אבל קשר חזק ביניהם מהווה מקור עוצמה בעולם''.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ב באב תשפ"א

בנט עקץ את נתניהו בטקס בבית הנשיא: "כיום הקשר חזק"-ערוץ 7
ראש הממשלה נפתלי בנט
Olivier Fitoussi/Flash90

ראש הממשלה נפתלי בנט נאם בטקס האזכרה הממלכתי לנשיאי ישראל וראשי הממשלות שהלכו לעולמם.

"הקשר בין הנשיא לראש הממשלה ידע לאורך השנים עליות ומורדות, אבל קשר חזק ביניהם מהווה מקור עוצמה בעולם, ולחוסן פנימי בתוך המדינה. אני שמח שכיום הקשר הזה חזק ואיתן", אמר בנט בטקס שנערך בבית הנשיא.

הנשיא הרצוג התייחס בטקס לחרם של חברת בן אנד ג'ריז העולמית על יהודה ושומרון, ואמר: "בימים אלו, בהם יש הקוראים לחרם על ישראל, אין לי ספק שכל ראשי הממשלה וכל נשיאי ישראל לדורותיהם, ובוודאי גם ראש הממשלה שמיר, היו מגיבים בחריפות רבה לקריאות החרם המתועבות נגד ישראל ונגד אזרחי ישראל".

"החרם נגד ישראל הוא סוג חדש של טרור, טרור כלכלי, טרור המנסה לפגוע באזרחי ישראל ובכלכלת ישראל. עלינו להתנגד לחרם ולטרור הזה מכל סוג שהוא. קמפיין ה-BDS אינו רודף שלום ומבקש לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. הוא מכוון את חיציו כנגד הכלכלה הישראלית", הוסיף הרצוג.

לדבריו, "ראש הממשלה יצחק שמיר, היה אביה מולידה של ממשלת האחדות, כמושג וּכְמעשה. דווקא הוא, מפקד הלח"י, איש ארץ ישראל השלמה בכל רמ"ח איבריו, התעקש גם כשלא היה חייב להקים ממשלות אחדות והוביל אותה להישגים מרשימים בנחישות ובעקביות. אנחנו נוטים לחשוב היום שזה או-או – או להיות אידיאולוג או להיות איש אחדות, שהרי אחדות דורשת פשרה. אבל לא היה אידיאולוג אישי ימין מובהק כמו יצחק שמיר ולא היה איש אחדות קיצוני כמוהו".