"שבאבניקים זאת היצירה שבה הכל התחיל מבחינתי", כתב יוצר הסדרה אלירן מלכה. "אז נכון, יש שם ארבעה בחורי ישיבה חרדים {ואני מעולם לא דרכתי לא במיר ולא בפונוביז}, אבל היא הדבר הכי אישי והכי קרוב שעשיתי בחיי".

"אומרים בחסידות שהחגים הם זמן מסוגל. בכל חג יש תכונה שמסוגלת לו. אנחנו חוגגים פסח לא בגלל שפעם אבותינו למצרים, אלא בגלל שכל שנה ברגע הזה כל אדם יכול לצאת ממצרים. והנה, שבאבניקים יוצאת רגע לפני ט״ו באב, יום שהשבטים הותרו להתחתן אחד בשני. זמן מסוגל להתקרבות".

"והכל הוא מאיתו יתברך, יציאת הסדרה שהיתה אמורה להיות אחרי החגים הוקדמה לעכשיו. לזמן הזה. וכנראה שלא סתם. ואני מאחל לסדרה היקרה הזאת, שמהיום היא פורשת כנפיים ויש לה חיים משלה, שתעשה השפעה של אהבה בעולם".

"כן, אני יודע: היום כולם אומרים קירוב לבבות כל הזמן ואפשר לפתח ציניות לביטוי, אבל שיהיה : אני מאחל לה שתקרב לבבות. שתעשה טוב. כל האנשים שעבדו עליה באו במטרה הזאת, לעשות טוב, והקב״ה לא ימנע טוב מהילדים שלו".

מלכה הזכיר גם את השותף שלו ליצירה הזאת שכבר לא נמצא איתנו, דניאל פארן ז״ל, ש"לימד אותי המון על טלוויזיה והיה איש מידות, ולא זכה להגיע לעונה השניה. אז הנה מתחילים. בין הזמנים הגיע, ואת הפרק הראשון אני מקדיש לכל בחורי הישיבה היקרים: בקעמפ, ביהודיה, בסיני, על האש בגן סאקר או בבית מדרש. מתנה מאיתנו".

תמונות מהשקת העונה השנייה של שבאבניקים:

צילום: רפי דלויה, HOT