תאגיד השידור כאן
תאגיד השידור כאןצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ועד עובדי התאגיד ״כאן״, הפועל תחת ארגון העיתונאים וארגון עובדי התקשורת, שיגר הודעה לעובדי תאגיד השידור בעקבות התחקיר ב״הארץ״ שחשף התעמרות בעובדים והטרדות במסדרונות התאגיד.

״אנחנו מודעים מזה תקופה לבעיות הקשות ביחסי אנוש בתאגיד ולרבות תלונות על הטרדות מיניות והטרדות אחרות שאינן טופלו כראוי. הפרסומים בעיתון הארץ הם פרי עבודה עיתונאית מאומצת שחשפה את היקף התופעה הקשה הזו, הכוללת התעמרות, הטרדות מיניות וסביבת עבודה רעילה'', אמרו בוועד העובדים.

הוועד הבהיר: ״אנחנו עמדנו ונעמוד לצד העובדים שנפגעו ונמשיך ללוות בדיסקרטיות כל תלונה על מנת למצות את הטיפול בהן תוך ליווי אישי של מי שחשים נפגעים.

״עם זאת, לאחר הפרסומים הללו די ברור שמדובר ביותר ממקרים פרטניים, אלא בתרבות ארגונית בעייתית שמאפשרת את הישנותם של מקרי ההטרדה והתעמרות ללא טיפול שורש בתופעה. הפתרון היחיד להטרדות מכל סוג הוא ביעורן. לא השתקה, לא מריחה, וגם לא כל סוג אחר של התעלמות.

״המטרה המרכזית שלנו בעת הזו היא להפוך את מקום העבודה שלנו למקום שלכל עובדיו ומנהליו יהיה נעים וטוב לעבוד בו. לאור התמונה המצטיירת בכתבה (ושלצערנו מוכרת לרבים מאיתנו גם לפני) לא מדובר במשימה פשוטה, אבל זה תפקידנו לעת הזו''.

עוד אמרו בוועד העובדים של התאגיד: ״אנחנו נפעל מול כל הגורמים הרלוונטיים על מנת להפוך את התאגיד למקום בו כל עובד ועובדת ירגישו שהם יכולים למלא את תפקידם על הצד הטוב ביותר והבטוח ביותר כפי שראוי שיהיה ולוודא שתופעות המתוארות בכתבה לא יחזרו על עצמן״.