למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה צילום: משה שי, פלאש 90

שר הביטחון בני גנץ צפוי לחתום על מסמך שישים קץ לפעילותה של גלי צה''ל אם היועמ"ש אביחי מנדלבליט יאמץ את חוות הדעת של יועצים משפטיים אחרים במערכת הביטחון, שלפיה אין צורך בחקיקה כדי לסגור את התחנה הצבאית.

בחדשות 12 דווח כי במקרה שבו התחנה תיסגר, החיילים יישלחו לבקו"ם ורובם צפויים להשתבץ בדובר צה"ל. אלו שמועסקים כיועצים - יסיימו את העסקתם באותו הרגע ואזרחים עובדי צה"ל ינהלו משא ומתן לגבי הפיטורים.

במקום גלי צה''ל המוכרת, תהיה תחנת רדיו צבאית ללא כתבים ואקטואליה, רק עם תוכניות שמיועדות לחיילים ועוסקות בצבא. עדיין לא ברור מה יעלה בגורל גלגצ שנחשבת לתחנת רדיו פופולרית בישראל.

שר הביטחון בני גנץ הורה ביוני האחרון להוציא את גלי צה"ל ממערכת הביטחון, בהמלצת הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי - לאחר דיונים מקדימים שנערכו בצה"ל ובמשרד הביטחון ובשל הרצון לנתק בין מערכת הביטחון וצה"ל לבין פעילותה של תחנת רדיו עצמאית.

בשיחה שהתקיימה בין הרמטכ"ל אביב כוכבי לבין שר הביטחון גנץ, דרש הראשון: "לסגור את גלי צה"ל". הרמטכ"ל ביקש לחילופין להוציא מאחריותו את התחנה, זאת בעקבות סערות פוליטיות שמתעוררות בנוגע לגלי צה"ל חדשות לבקרים.